targowisko

    targowisko

    Od kilku lat ekologia gra coraz większą rolę w naszym życiu. Polacy chętniej kupują towary, które pozytywnie wpływają na naszą planetę. Niestety, okazuje się, że pomimo dobrych chęci, często dajemy się nabrać nieuczciwym sprzedawcom, którzy zachwalają swoje produkty jako ekologiczne, mimo że wcale takie nie są. Dowiedz się co to jest "greenwashing" i jak nie nabrać się na "ekościemę".

    Bazar, znany również jako targowisko, to miejsce, gdzie dostaniemy świeższe warzywa i owoce w najlepszej cenie. Zanim zrobimy zakupy warto rozejrzeć się po targowisku i porównać poszczególne stragany. Warto też przyjść uzbrojonym w sakiewkę pełną drobnych, aby uniknąć sytuacji, w której mamy problem z otrzymaniem reszty. Dlaczego warto kupować u tego samego dostawcy? I kiedy się targować? W cyklu "Jasiek zna się!" Jan Kuroń pokazał, jak robić zakupy na targowisku płacąc jak najmniej za najlepszej jakości produkty.

    Odwiedziliśmy z kamerą Halę Mirowską. Bazar od kilkudziesięciu lat cieszy się uwielbieniem warszawiaków. Znaleźć tu można wszystko. Kim są sprzedawcy pracujący w Hali Mirowskiej? Czy znają swoich klientów?

    Oran, drugie co do wielkości miasto w Algierii, zachwyca kolonialną architekturą. Każdy, kto wybiera się do Oranu powinien odwiedzić tamtejszy targ, gdzie można kupić wszystko, by zadowolić nawet najbardziej wybredne podniebienie. Zobaczcie nasz reportaż, a nie będziecie mogli oderwać oczu od tych lokalnych przysmaków! Jak nazywa się i smakuje specjalność Oranu?