przytulanie

  przytulanie

  Boże Narodzenie kojarzy się z rodzinną atmosferą, bliskością i czasem spędzanym z bliskimi. W tym roku jednak święta będą wyglądać inaczej, niż te, które pamiętamy. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Żeby zmniejszyć ryzyko zakażeń rząd zaleca spotkania w wąskim gronie, a WHO radzi, żeby się nie przytulać.

  Z ośrodkiem preadopcyjnym w Otwocku współpracują wolontariusze, których zadaniem jest przytulanie dzieci. Jedną z takich osób jest Anna Kępczyńska. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała, dlaczego zdecydowała się na tego typu wolontariat i iloma dziećmi się opiekuje. Obok Pani Anny usiadła na naszej kanapie Kinga Błaszczyk Z Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Zapytaliśmy ją, ile dzieci obecnie przebywa w ośrodku, jak długo tam zostają i jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać wolontariuszem w ośrodku.

  Dla niektórych przytulanie jest tak fajne, że są w stanie za nie płacić. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wybrał się do pierwszego w Polsce salonu przytulania. Jak wyglądała jego pierwsza sesja? Jakie pozycje przytulania wybrał? Postanowił też sprawdzić, jak na tego typu czułość reagują przechodnie. Czy każdemu spodobał się "niedźwiedź" z Chajzerem?

  Nie od dziś wiadomo, że przytulanie służy zdrowiu. W Dzień Dobry TVN trzymamy się tej teorii i przytulamy do serca nie tylko naszych pracowników, ale również gości. Płeć nie ma w tym przypadku znaczenia ;)

  W związku z coraz częstszymi doniesieniami o czynach pedofilskich niektórzy rodzice bywają przeczuleni na punkcie przytulania dzieci przez osoby obce. Dlatego też niektóre przedszkola zdecydowały się na wprowadzanie oświadczeń z pytaniem, czy rodzic zgadza się na to, aby jego dziecko mogło być przytulane przez wychowawców. Czy to słuszny krok? Zapytaliśmy o to dziennikarkę i skandynawistkę Katarzynę Molędę oraz psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską. Czy w Szwecji jest podobnie? Do jakich wniosków doszli Skandynawowie?

  W poniedziałek w Dzień Dobry TVN gafy w polityce, które pamiętają wszyscy. Następnie Szymon Bolik - człowiek orkiestra, czyli jak być dobrym w kilkunastu zawodach naraz. A na koniec: żeby przytulać trzeba mieć pisemną zgodę rodziców – takie zasady wprowadzone w niektórych przedszkolach. Zastanawiamy się czy taka decyzja ma sens? Zaczynamy o 8:00. Bądźcie z nami!

  Według przeprowadzonych badań połowa społeczeństwa na świecie nie okazuje sobie uczuć. Dlaczego tak się dzieje? Boimy się bliskości? Tymczasem okazuje się, że całowanie i przytulanie to doskonały sposób na okazywanie miłości bliskiej nam osobie. Jak podtrzymać ogień w związku? Porozmawialiśmy na ten temat z naszymi ekspertkami, Moniką Staruch, seksuolog oraz Dellfina Dellert – współautorką serii „Seks w małym mieście.

  Samantha Hess to osoba, która... przytula za pieniądze. O zbawiennej sile sprawczej dotyku, o tym, jak ważne dla naszej psychiki jest przytulanie opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Małgorzata Ohme, psycholog. To rodzice warunkują nas na dotyk. Jak często i jak mocno powinniśmy tulić nasze dzieci?

  Dziś od rana przytulaliśmy się do siebie na krakowskim rynku! Co nam daje przytulanie i ile razy trzeba się przytulać każdego dnia?

  Redukuje stres i reguluje ciśnienie krwi. Zwiększa zaangażowanie w relacjach, pomaga się lepiej komunikować. Przytulanie ma zbawienny wpływ na nasz organizm i relacje z innymi. Przyjdź i uściśnij nieznajomego już od 8:30 w niedzielę w Krakowie. Czekamy na Was na Rynku Głównym!

  Czy fantazje erotyczne mieszkańców mniejszych miejscowości są inne niż mieszkańców dużych miast? Czy potrafią o tym rozmawiać w mniej otwarty sposób? I czego szukają w biurach matrymonialnych? Na te pytania odpowiedzieli w Dzień Dobry TVN: Dellfina Dellert - współzałożycielka portalu społecznościowego dla dorosłych kobiet i Adam Grzesiak - prowadzący biuro matrymonialne.

  Proszę, przepraszam, dziękuję to trzy proste słowa, o których powinniśmy zawsze pamiętać! Bycie miłym nic nie kosztuje, ... a Ty kiedy ostatni raz wyściskałeś swoją ekipę remontową? ;)

  Niweluje stres, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa oraz zacieśnia więzy międzyludzkie. Przytulanie jest nam ludziom potrzebne jak powietrze. Jest też atawistycznym zachowaniem, którego nie brakuje również zwierzętom. W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog dr Andrzej Depko wyjaśnił, dlaczego niektóre pary śpią oddzielnie i nie ma to nic wspólnego z rozpadem ich związku.