pisanki

  pisanki

  Pianki to nieodłączna część Świąt Wielkanocnych. Jak zatem sprytnie udekorować jajka, aby wyglądały pięknie i niepowtarzalnie? Oto trzy sposoby, które zadowolą osoby lubiące styl rustykalny i glamour. Jest też coś dla tych, którzy przepadają za żywymi kolorami.

  Maria Kieleczawa jest twórczynią ludową, której pisanki można podziwiać w muzeach w kraju i poza granicami. Jaką techniką zdobi jajka? Ile czasu zajmuje jej przygotowanie jednej pisanki? Jak przygotować jajko do malowania? Czy to pasja tylko od święta? Panią Marię i jej córkę Aleksandrę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Skąd Panie pochodzą?

  Domowa kiełbasa, pasztet warzywno-jaglany i pieczony filet z indyka to dzisiejsze propozycje Piotra Kucharskiego na świąteczne dania. Bez jakich potraw Wy nie wyobrażacie sobie świątecznego stołu.

  Wielkanoc nie obędzie się bez jajek. Gość Dzień Dobry TVN Katarzyna Ogórek pokazała, w jaki sposób można je ładnie ozdobić. Pomagała jej nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska. Zobaczcie, jak wyglądają pisanki w stylu skandynawskim.

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiadał z poznańskiego ZOO. Tam w towarzystwie przedszkolaków przygotowywał również wielkanocne pisanki i opiekował się małymi kurczaczkami i zającami.

  Pamiętacie przygodę wydmuszek ze strusich jaj, które - z powodu roztargnienia Bartka Jędrzejaka - zostały same, samiusieńkie na lotnisku we Wrocławiu, a potem leciały do Warszawy w kokpicie pilota? Otóż ta historia ma ciąg dalszy. Wydmuszki zostały przepięknymi i dostojnymi pisankami. Tak jak Bartek obiecał, podpisali się na nich wszyscy prowadzący Dzień Dobry TVN. Pisanki odesłaliśmy do wrocławskiego zoo. Teraz trwa licytacja. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie pingwinów.

  Skorzystajcie z naszego wielkanocnego poradnika i zobaczcie, jak przygotować świąteczne babeczki lub stroik wielkanocny, jak przystroić wielkanocny koszyczek oraz, jak wykonać "gazetowe pisanki"!

  Sok z buraków, łupiny cebuli, kurkuma, a może kapusta? W studiu Dzień Dobry TVN fizyk dr Tomasz Rożek, razem ze swoimi małymi asystentami, przygotowuje wielkanocne pisanki. Jak przyrządzić miksturę, która nada jajku intensywny kolor? Jakie jajka nadają się do malowania? Dlaczego jajo barwione naturalnie jest zdrowsze? I co się stanie z jakiem, jeżeli zostawimy je na noc w occie?