pierniki świąteczne

  pierniki świąteczne

  Pierniki bezglutenowe to niezwykle smaczne i zdrowe ciasteczka. Choć kojarzone są głównie ze świętami Bożego Narodzenia, warto przygotować je również na inne okazje. Taka słodka przekąska przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jaki jest sprawdzony przepis na pierniki bezglutenowe?

  Anna Pietrzak-Gryc wyrabia pierniki, które są znane na całym świecie. Nie tylko wybornie smakują, ale również wyglądają jak małe dzieła sztuki. O swoim pomyśle na biznes oraz idealnym przepisie powiedziała Dorocie Wellman. W naszym studiu pani Ania zdradziła natomiast, jak można pięknie ozdobić pierniki.

  Zdobienie bożonarodzeniowych pierniczków to tradycja niemniej popularna, niż ich pieczenie. Mimo że nie każdy jest zdolnym cukiernikiem, dekorowanie wypieków można z łatwością zmienić w rodzinną zabawę. Jak to zrobić? Demonstrację przeprowadzi mistrzyni cukiernictwa Iga Sarzyńska i jej mali pomocnicy.

  Agnieszka Jastrzębska spotkała się z Anną Lewandowską i jej bratem - Piotrem Stachurskim, który jest scenografem i malarzem, by wspólnie przygotować świąteczne pierniki. Jak wyglądały święta w ich domu? Czy byli zgranym rodzeństwem?

  Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w domu Magdy Gessler? Dlaczego są dla niej trudnym okresem? O jakim prezencie marzy Magda Gessler? Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z Magdą Gessler, by porozmawiać z nią o świętach. Restauratorka podzieliła się również przepisami na świąteczne ciasta, śledzie i słynny czerwony barszcz. Zdradziła też, co jest sekretem jej makowej strucli. Czy wiecie, co postanowiła oddać na licytację WOŚP?

  Poznajcie sekretny przepis Piotra Kucharskiego na okrągły makowiec, zwany kranzem. Ten makowiec koniecznie powinien się znaleźć na Waszym świątecznym stole! Piotr przygotował w kuchni Dzień Dobry TVN także świąteczny sernik i miękkie, pachnące imbirem, pierniki.