pasażer

  pasażer

  Personel nie mógł zapanować nad jej zachowaniem.

  Autobus przewożących polskich atletów do wioski olimpijskiej w stolicy Japonii miał wypadek. W jego wyniku zapalił się silnik pojazdu. Z informacji przekazywanych mediom wynika, że żaden z reprezentantów Polski nie został poszkodowany.

  Jak zmieniły się systemy zabezpieczeń na lotniskach po 11 września 2001 roku? Na co dziś służby zwracają szczególną uwagę? Kiedy pozostawiony przez pasażera bagaż, zaczyna być traktowany jako potencjalne zagrożenie i jaka kara grozi osobie, która go zostawiła bez opieki? Jak należy postępować gdy na lotnisku ogłoszona zostaje ewakuacja?

  W wieku 55 lat stał się aktorem kojarzonym z kinem akcji. Na ekrany kin wszedł właśnie kolejny film sensacyjny pt. "Pasażer", w którym główną rolę gra Liam Neeson: "Chcę grać facetów z krwi i kości, prawdziwych bohaterów, prawdziwe sytuacje, trudne sytuacje, z których trzeba się jakoś wydostać". O prawdziwej, męskiej przyjaźni i... wysokim wzroście, który miał olbrzymie znaczenie dla jego kariery, opowiedział Annie Wendzikowskiej.

  Wielu mężczyzn, zajmując miejsce w komunikacji miejskiej, tak szeroko rozkłada nogi, że brakuje siedzeń dla innych pasażerów. Dlatego madryckie metro zakazało panom siedzenia w rozkroku. Co o tym pomyśle sądzą goście Dzień Dobry TVN: dziennikarz i satyryk Michał Ogórek, aktorka i stand-uperka Aldona Jankowska oraz dziennikarz radiowy Krzysztof Jankowski "Jankes". Co ich śmieszy, a co złości u współpasażerów? Kto z nich okazał się mistrzem w rozkładaniu nóg? :)

  Dlaczego tak bardzo lubimy "pomagać" kierowcom prowadzić auto? Czy jest coś, co bardziej denerwuje prowadzącego, niż dobre rady pasażerów? Czy może to wpływać na bezpieczeństwo jazdy? O tym, czy jadąc jako pasażer, udzielają dobrych rad kierowcom, opowiedzieli nam Maria Konarowska, Rafał Sonik i Rafał Rutkowski. A Wy, lubicie doradzać podczas jazdy?

  Shawn Kathleen zbiera, a następnie umieszcza w sieci zdjęcia ukazujące niestosowne zachowania pasażerów samolotów, a jako stewardessa widziała ich wiele. O swoich doświadczeniach powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz. Dowiedzieliśmy się także, kto jej wysyła fotografie i jakie zachowania szczególnie piętnuje.

  Na wielu przystankach można zauważyć wielkie poruszenie, kiedy na horyzoncie pojawia się autobus lub tramwaj. Ludzie ustawiają się w blokach startowych i jak tylko otworzą się drzwi, nerwowo rozglądając się po środku komunikacji miejskiej, łowią swoje ulubione miejsca. Do walki o tron stają wszyscy - ci najmłodsi i ci starsi. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił przyjrzeć się, jak wyglądają akcje przejęcia "ulubionego stołka". Niestety, w trakcie swojej misji - z powodu podstępnie postawionej przeszkody - poległ na polu bitwy. Na szczęście były też plusy tej wyprawy - Filip miał okazję postać w miejscu, w którym można się "weselić wewnętrznie".

  W trosce o wspólny komfort, radni Warszawy doprecyzowali przepisy porządkowe, które będą mogły być podstawą do wyproszenia pasażerów z komunikacji miejskiej w Warszawie. Kto będzie o tym decydował? i, kto może wyprosić z autobusu pasażera budzącego odrazę? Co robić, gdy z jego strony nastąpi opór? Gościem Dzień Dobry TVN był Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.