Marzena Mawricz

  Marzena Mawricz

  Dla niektórych wakacje bez drugiej połówki to powód do niepokoju.

  Psycholog rozwiewa wątpliwości.

  "Prowadzi do cierpienia fizycznego i psychicznego".

  Pierwszej rance zwykle towarzyszą ukradkowe spojrzenia, nieśmiałe uśmiechy i delikatne, czułe gesty. Jednak romantyczną atmosferę może popsuć chwila, kiedy trzeba zapłacić rachunek. Kto powinien to zrobić - kobieta czy mężczyzna? Co na ten temat sądzą celebryci?

  Konfabulacja często utożsamiana jest z kłamstwem. Osoba, która konfabuluje, nieświadomie przyjmuje za fakty coś, co jest nieprawdą. Co o tym zjawisku mówią badania i psychiatrzy? W Dzień Dobry TVN wyjaśniła to Marzena Mawricz, psycholog i terapeutka.

  Według bardzo wielu badań w małżeństwie zaczyna się psuć wtedy, gdy na świecie pojawia się dziecko. Dlaczego? Statystycznie największa ilość rozwodów wydarza się w okolicach drugiego roku życia dziecka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Patrycję i Roberta Stockingera z córką Oliwią oraz terapeutkę par Marzenę Mawricz. Jak narodziny Oliwki wpłynęły na związek Stockingerów? Czy dzielą się obowiązkami przy małej? Czy mają czas tylko dla siebie? Jakie rady dla młodych rodziców ma terapeutka?

  Czasami trudno jest nam zapomnieć o byłym partnerze i przeboleć jego utratę, dlatego - jeśli jest taka możliwość - decydujemy się na powrót do niego. Czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? O czym warto pamiętać, kiedy już się na to zdecydujemy? Czy powrót do kogoś, kto nas zdradzał ma sens? Zapytaliśmy o to psycholog i terapeutkę par Marzenę Mawricz.

  Wiele par, których związek się rozpada decyduje się na pomoc terapeuty. Jak wygląda taka terapia? Jak długo powinna trwać? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psycholog Marzenę Mawricz. Naszymi gośćmi byli też uczestnicy programu Ślub od pierwszego wejrzenia: Anna Wróbel i Marcin Wichrowski. Powiedzieli nam o swoich doświadczeniach związanych z terapią małżeńską.

  Wiele mam singielek obawia się, że nie znajdą już nowej miłości, a jeśli już ją znajdą, to czy partnerzy zaakceptują ich dzieci lub dzieci - partnerów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Jak sobie to wszystko poukładać? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to: psychologa Marzenę Mawricz oraz panie, które mają doświadczenie w tym temacie: Katarzynę Krawczyk - partnerkę Piotra Zelta i Agatę Kościkiewicz.