Marcin Dorociński

  Marcin Dorociński

  W sierpniu 1940 r. rozpoczęła się bitwa o Anglię. W służbie Korony Brytyjskiej walczyli polscy piloci, m.in. ze sławnego Dywizjonu 303. Właśnie powstaje film opowiadający o tych wydarzeniach. Zagrają w nim m.in.: syn Mela Gibsona - Milo, znany z Gry o tron - Iwan Rheon i Marcin Dorociński. W jakie postacie się wcielają? W jakim momencie historycznym zaczyna się film? Na kiedy zaplanowana jest jego premiera? Czy Iwan znał wcześniej historię Dywizjonu 303? Dlaczego reżyser David Blair postanowił nakręcić film o Dywizjonie 303? Pracy aktorów przyglądał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Zdecydowano o odstrzale 30 żubrów w Puszczy Boreckiej i Knyszyńskiej. Mają to zrobić odpłatnie myśliwi. Informacja ta wywołała burzę. O komentarz poprosiliśmy dziennikarza Adama Wajraka, biologa prof. Rafała Kowalczyka oraz aktora i ambasadora WWF Marcina Dorocińskiego. Dlaczego ich zdaniem podjęto decyzję o odstrzale? Ile myśliwy płaci za odstrzał żubra? Co mogą zrobić obrońcy zwierząt, aby uchronić żubry?

  Na rynku wydawniczym ukazała się książka Adama Wajraka zatytułowana "Ludzka twarz to jest to, czego zwierzęta najbardziej się boją". W niej działacz na rzecz ochrony zwierząt opowiada o swoich spotkaniach z wilkami. O fascynacji tymi zwierzętami powiedział także w Dzień Dobry TVN. Czy wilk jest rzeczywiście groźny dla człowieka?

  Do kin trafia właśnie film Jana Jakuba Kolskiego "Serce, serduszko". To opowieść o spełnianiu dziecięcych marzeń i odpowiedzialności. W Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi byli aktorzy odtwarzający główne role w filmie: Julia Kijowska, Marysia Blandzi i Marcin Dorociński. Jak widzowie reagowali na premierze filmu? Jak Marysia trafiła do filmu? Jak aktorom grało się postaci grane przez Jana Jakuba Kolskiego? Jak film był odebrany przez osoby przybyłe na jego premierę?

  Najbardziej oczekiwana premiera filmowa tego roku, czyli opowieść o losach płk. płk. Kuklińskiego, który pracował dla amerykańskiego wywiadu, już za nami. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Marcina Dorocińskiego, Ireneusza Czopa, Cezarego Pazurę, Maję Ostaszewska, Mirosława Bakę, o to, jak pojmują, definiują, interpretują patriotyzm oraz jak ważna jest dla nich Polska.

  Pułkownik Ryszard Kukliński przez wieloletnią i wyczerpującą współpracę z CIA utracił wszystko, co kochał. Już 7 lutego film "Jack Strong" wchodzi na ekrany kin. W rolach głównych Marcin Dorociński i Maja Ostaszewska. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, jak postrzegają pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Na czym polega odrębność Władysława Pasikowskiego?

  Nastazja Filipowna Baraszkowa to jedna z głównych bohaterek powieści Fiodora Dostojewskiego "Idiota". Spektakl na motywach rzeczonej powieści już niebawem w Teatrze Ateneum. Kto stepuje, kto lubi jaszczurki, kto miał zastąpić Dorocińskiego i Damięckiego w spektaklu „Nastasja Filipowna”? Kinga Burzyńska spotkała się z odtwórcami Myszkina i Rogożyna.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska powitała widzów Dzień Dobry TVN prosto z trasy 8. Półmaratonu Warszawskiego. Co powodowało Marcinem, aby w taki mróz wybiec na ulice Warszawy?

  Z zawodu technik o specjalności obróbka-skrawanie, z zamiłowania aktor. Pracował przy frezarce, szlifierce, przeciągarce. Marcin Dorociński nie boi się wyzwań zarówno tych życiowych jak i filmowych. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o "Lęku wysokości".