luksus

  luksus

  Moda w czasie pandemii znacząco się zmieniła. Koronawirus nie tylko spustoszył rynek i zmusił wielu projektantów do zastanowienia się nad przyszłością mody, ale także wprowadził na ulice niespotykane dotąd akcesoria w postaci wielobarwnych maseczek czy przyłbic. Niektórzy dostrzegli w nich prawdziwy biznes. Cena niepozornego dodatku z najnowszej kolekcji Louis Vuitton naprawdę robi wrażenie.

  Dla kogo luksusem jest "cisza i wolny czas", "gdy można poczytać książkę i posłuchać płyt", a dla kogo posiadanie pięknych rzeczy tworzonych z luksusowych tkanin przez polskich projektantów? Z Joanną Kurowską, Zbigniewem Zamachowskim, Bożeną Dykiel, Dominiką Ostałowską, Joanną Dark, Dorotą Goldpoint i Beatą Ścibakówną rozmawiała Agnieszka Jastrzębska.

  Które wakacje bardziej zapadają w pamięć? Te spędzone w ekskluzywnym apartamencie, czy pod namiotem z rodziną lub przyjaciółmi? Dawid Woliński powiedział w Dzień Dobry Wakacje: "Bardziej pamiętam ten namiot z rodzicami". A które woli Maria Konarowska? Czy wszystkie pięciogwiazdkowe hotele są faktycznie identyczne na całym świecie?

  Gościem Dzień Dobry Wakacje była Aleksandra Chrobak, która w Zjednoczonych Emiratach Arabskich spędziła cztery lata. Co tam robiła? Jak wygląda tamtejsze życie? Jak traktowane są tam kobiety? I czy wróciłaby do Emiratów na stałe?

  Luksus to pojęcie względne. Dla każdego oznacza co innego. Dla jednych są to drogie samochody, egzotyczne wakacje, a dla innych po prostu czas wolny spędzony z rodziną. Co jest luksusem dla gwiazd? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Nowy Sącz jest nazywany polskim zagłębiem milionerów. W 2014 roku odnotowano tam aż 103 osoby, których dochód przekracza milion zł. Z gośćmi Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o współczesnych symbolach luksusu, które na przestrzeni lat uległy zmianie. Kiedyś była wypasiona fura, złoty łańcuch i markowy zegarek. Jak jest obecnie? Czy przepych wyszedł już z mody? Na kanapie zasiedli: dr Jacek Wasilewski, medioznawca, Radosław Majdan, były piłkarz i Damian Michałowski, dziennikarz radiowy.

  Ukraina to kraj kontrastów. Tam skrajna bieda dotyka bardzo wielu obywateli, ale jest też spora grupa ludzi, którzy żyją w luksusach. I właśnie do tych ostatnich należy małżeństwo Zahoor. Odwiedził ich Przemek Kossakowski. W Dzień Dobry TVN powiedział, co zrobiło na nim wrażenie, kiedy przemierzał ich ok. 900-metrowy dom.

  Czym jest luksus? Czy w Polsce wypada mówić o swoim bogactwie? Dlaczego bogaci ludzie nie uważają się za bogatych? Z Dawidem Wolińskim i Miłoszem Brzezińskim rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, czy Polacy wstydzą się swojego bogactwa i, czy potrafią się nim dzielić.

  Śpioszki od najlepszych projektantów, luksusowe kosmetyki , płaszczyki Burberry, sukienki od Armaniego i buciki od Louboutina. Luksus czy snobizm? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: psycholog redaktor naczelna magazynu „Gaga” Małgorzata Ohme oraz dziennikarka Edyta Pazura.

  Są takie eventy, koncerty i wydarzenia, na które bilety rozchodzą się w okamgnieniu. Są też takie produkty, na które, by je zdobyć, czeka się latami. Kolejki te nie przeszkadzają nikomu. W studiu Dzień Dobry TVN o luksusowych kolejkach po luksus rozmawiali promotor muzyczny Stanisław Trzciński oraz socjolog Tomasz Sobierajski.

  Homar i luksusowy szampan za mniej niż 100 zł? Krewetki po 39,90 za kilogram? Krab za 30 złotych? To możliwe! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy osobę, która o wysprzedażach i promocjach wie prawie wszystko!