lisy

    lisy

    W ostatnim czasie coraz więcej lisów spotkać możemy w naszych przydomowych ogrodach, na ulicach, czy w centrach miast. Co się stało, że drapieżniki zmieniły swoje preferencje? Główną przyczyną są ludzie, którzy chętnie dokarmiają czworonogi. Inwazja dzikich zwierząt może być jednak niebezpieczna. O tym, co zrobić, gdy w naszym pobliżu znajdzie się lis, opowiedział Kazimierz Nóżka leśniczy Nadleśnictwa Baligród.

    Ostatnio w jednej z lisich rodzin doszło do naprawdę wyjątkowej sytuacji - na świat przyszło aż 12 szczeniąt. Jak się okazuje, podział obowiązków w przypadku tak licznej familii jest jasny - to na samicy spoczywa rola głównej opiekunki młodych, zaś samiec zapewnia swoim bliskimi pokarm i bezpieczeństwo. Jakie jeszcze ciekawe modele rodzin wyróżniamy w świecie zwierząt?

    Monika Bukowska prowadzi lisi azyl, do którego trafiają głównie okaleczone zwierzęta z ferm futrzarskich. Od kiedy fascynuje się lisami? Co robi, aby przełamać ich strach przed ludźmi? Czy lis może zostać zwierzęciem domowym? Jak wygląda opieka nad takim zwierzęciem?