kury

  kury

  Jakiś czas temu Piotr Galiński przeprowadził się na Mazury. Odwiedziła go tam reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Chciała sprawdzić, jak wygląda jego życie na wsi. Czy zajmuje się jeszcze tańcem? Tęskni za show-biznesem? Zobaczcie, jak wygląda sanatorium, które Piotr urządził dla swoich kur :)

  Dorota Gardias wybrała się do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, gdzie odbywa się właśnie wystawa drobiu rasowego: "Najpiękniejsze Kury Świata".

  Są osoby, które nie doceniają zwierząt, a tymczasem okazuje się, że ludzie mogą wiele się od nich nauczyć. Czego? Czy zwierzęta są mądrzejsze od ludzi? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN zoopsychologa i behawiorystkę zwierzęcą Antoninę Kondrasiuk oraz fotografa i biologa Łukasza Bożyckiego.

  "Każdy może mieć własną kurę". Na czym polega "kurza adopcja", co zyskują osoby, które zdecydują się na wzięcie kury pod swoje skrzydła i czy kury dobrze się czują w nowej sytuacji? ;)

  Łódzka szkoła zbudowała kurnik, a kurami zajmują się uczniowie tej szkoły. Skąd wziął się pomysł, by do szkoły ściągnąć kury? Jak dzieci zareagowały na kury? Czy kury mają swoje imiona? Czy nie przeszkadzają dzieciom w nauce? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Ta kura naprawdę znosi złote jaja! Zielononóżkowe jaja są bogatym źródłem wartości odżywczych, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, witamin i związków mineralnych. I mają mniej cholesterolu niż tradycyjne. Kiedyś utożsamiane z folklorem dziś - trochę zapomniane. W studiu Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey opowiedział o kurach, które znoszą złote jajka!

  Program na żywo rządzi się swoimi prawami - czasami prezenter się potknie, gość spontanicznie się zaśmieje albo coś zleci. Co wydarzyło się prezenterowi Dzień Dobry TVN Bartkowi Jędrzejakowi? Uwaga na głowy! :)

  Kąpiele, kosmetyki, regularne wizyty u fryzjera i manikiurzystki. Poznajcie Andrzeja - kurę, która działa w branży reklamowej i ogromnego koguta Karola, który jest bardzo przyjacielski. Reporter Dzień Dobry TVN Łukasz Riedel wybrał się na wystawę drobiu rasowego w Warszawie, gdzie zjechali się hodowcy z całej Polski.

  Temat rosnących cen jajek pojawiał się w ostatnim tygodniu w niemal każdej gazecie tradycyjnej, każdym portalu internetowym oraz w każdych wiadomościach telewizyjnych. Eksperci alarmują- będzie coraz drożej. Tuż przed świętami Wielkiej Nocy cena jajka może wynosić nawet złotówkę. Czy za wzrost cen odpowiadają producenci jaj, przepisy unijne czy może ekolodzy, a nawet celebryci? Rozgorzała dyskusja o kosztach ekonomicznych w opozycji do humanitarnego traktowania zwierząt. Powraca odwieczne pytanie: co jest pierwsze - jajko czy kura? W kuchni Dzień Dobry TVN gościliśmy Beatę Tyszkiewicz i jej córkę Karolinę, która o kurach i jajkach wie wszystko.