Krzysztof Hołowczyc

  Krzysztof Hołowczyc

  Agata Rubik, Olivier Janiak i Krzysztof Hołowczyc zdradzają, jakimi rodzicami są. Opowiadają o tym, czy jako osoby znane również w mediach elektronicznych, pozwalają swoim dzieciom korzystać z internetu.

  W całej Polsce trwają manifestacje koordynowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Największa odbędzie się w piątek w Warszawie. To reakcja na decyzję TK, który uznał, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją. Jak ojcowie wspierają swoje córki? O tym rozmawiali w naszym programie piosenkarz i prezenter Robert Janowski, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc oraz bloger Kamil Nowak.

  W czasie meczu US Open - schodząc z kortu po nieudanej wymianie - Novak Djoković uderzył piłkę za siebie, nie patrząc do tyłu. Tenisista trafił sędzię w krtań i zgodnie z regulaminem został za to zdyskwalifikowany. O wielkich emocjach towarzyszącym sportowcom opowiadali w naszym programie kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc i dziennikarz Damian Bąbol.

  Jego głos słyszeliśmy po wejściu do samochodu, gdy włączaliśmy nawigację. "Kieruj się na Północ" - instruował. Pewnego dnia przyjemny dla ucha tembr zniknął, a jego miejsce zajął syntezator mowy. Ta zmiana wywołała ogólne niezadowolenie i narodową dyskusję. Jak się okazało - skutecznie. Jarosław Juszkiewicz wrócił do naszych samochodów, a w dzień Dobry TVN opowiadał, na czym polega praca lektora.

  Paweł Blajer: "Z wielu badań wynika bezspornie, że o oszczędzaniu na czarną godzinę, o wydatkach związanych z oszczędzaniem, z utrzymaniem gospodarstwa domowego decydują kobiety. (...) Kobieta potrafi podjąć bardziej racjonalną i efektywną decyzję niż mężczyzna". Po co więc mężczyznom pieniądze? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN także z Krzysztofem Hołowczycem i Tomaszem Sobierajskim.

  Ministerstwo Finansów poszukuje niedoszłych właścicieli "kredensów" i "kaszlaków", czyli fiatów 125p i 126p. Po co to robi? Otóż chce im wypłacić rekompensaty za to, że w latach 80. XX w. wnieśli przedpłaty na wymarzony samochód, ale go nie otrzymali. Co to są te przedpłaty? Dlaczego w PRL-u tak trudno było o samochód? Ile w tamtych czasach warte było auto? Postanowił to sprawdzić reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Z okazji Dnia Dziadka zaprosiliśmy do studia najmilszych, najprzystojniejszych i najfajniejszych - jak mówi Dorota Wellman - dziadków. Na naszej kanapie zasiedli: Tomasz Stockinger, Tomasz Zubilewicz i Krzysztof Hołowczyc. Czy pamiętają ten moment, kiedy dowiedzieli się, że zostaną dziadkami? W jakich okolicznościach dowiedział się o tym Krzysztof Hołowczyc? Jaki prezent od wnucząt dostał Tomasz Zubilewicz? Czy dziadkowie są od kochania i rozpieszczania, a rodzice od wychowywania i stawiania wymagań? Jakim dziadkiem dla swojej wnuczki chce być Tomasz Stockinger?

  "Dla mnie jest to rzecz abstrakcyjna" - powiedział o przemocy wobec kobiet Krzysztof Hołowczyc. Kto zainspirował go do udziału w akcji "Bała Wstążka"? Akcja potrwa 16 dni, a w social mediach propagowana jest za pomocą hasztaga #TrzymamStronęKobiet. "Jestem troszkę zakłopotany, bo to jest tak oczywiste, że trzeba stawać w obronie kogoś, kto okazuje słabszy [...], że jest mi trudno uzasadniać i usprawiedliwiać moją obecność tutaj" - wyznał Andrzej Seweryn, który również przyłączył się do akcji. Skąd pomysł na akcję? Czy przemoc wobec kobiet w Polsce to faktycznie duży problem? Na to pytanie odpowiedział Łukasz Wójcicki z Głosów Przeciw Przemocy.

  To już 23. Przystanek Woodstock. Jak co roku festiwal wzbudza dużo emocji, szczególnie wśród polityków. Skąd te obawy? Dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Filip Chajzer po raz kolejny ruszył do Kostrzyna nad Odrą, aby zobaczyć, czy Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak ma rację i Woodstock jest tak niebezpiecznym miejscem jak o nim mówią. Zobaczcie, co zastał na miejscu.

  Nie każdy może pochwalić się długoletnim związkiem. Co nas irytuje w partnerach, z którymi jesteśmy wiele lat? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, psychiatrę Maję Polikowską-Herman i aktorkę Andżelikę Piechowiak.

  Mówi się, że jedną z podstawowych funkcji rodzica jest publiczne zawstydzanie swojego dziecka. A co jeśli ten mechanizm zadziała w drugą stronę? W Dzień Dobry TVN Katarzyna Bosacka, Krzysztof Hołowczyc i Małgorzata Rozenek-Majdan opowiedzieli o sytuacjach, w których dzieciom udało się wywołać na ich twarzach rumieniec wstydu. Udało im się "odwdzięczyć"? A jak syn Doroty Wellman sprawił, że nie dostała pracy u Niny Terentiew? :)

  Co powoduje, że sportowiec zaczyna zastanawiać się nad emeryturą? Czy zakończenie kariery to trudny moment i jak mistrzowie odnajdują się w życiu poza salą treningową? Naszymi gośćmi byli sportowi emeryci: Marcin Urbaś, Monika Pyrek-Rokita i Krzysztof Hołowczyc, który... zakończył "intensywną karierę". :)

  Według najnowszych badań w Polsce zdrady dopuszcza się ok. 30 proc. osób będących w związkach. Czy istnieją zawody "podwyższonego ryzyka" w kwestii zdrady? Rozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi: pilotem - Mirosławem Chmielem, kierowcą rajdowym - Krzysztofem Hołowczycem i dr Alicją Długołęcką - seksuologiem.

  Według badań CBOS aż trzy czwarte Polaków jest przekonanych o skonfliktowaniu społeczeństwa. To poczucie jest wyższe niż w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Wraz z: kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem, Dominiką Tajner-Wiśniewską, Krystyną Demską-Olbrychską oraz socjologiem Tomaszem Sobierajskiem zastanawialiśmy się, co sprawia, że Polacy częściej się kłócą. Dowiedzieliśmy się również o co najczęściej kłócą się goście Dzień Dobry TVN i czym rzucają w trakcie kłótnie.

  Czy w związku powinniśmy sobie mówić wszystko, czy raczej powinniśmy zachowywać sobie obszary prywatności, do których druga osoba nie ma wglądu? O granicach szczerości w związkach rozmawialiśmy z Piorem Mosakiem, Anna Lucińską i Krzysztofem Hołowczycem: "Uważam, że o pewnych rzeczach gentlemani w ogóle nie rozmawiają. Lepiej nie "uszkadzać" swojego partnera informacją, która nie do końca mu pomoże (...) oczyszczając siebie obciążam partnerkę". Dziś w TVN o 22.30 "Ślub od pierwszego wejrzenia", czy uczestnicy będą wobec siebie szczerzy? Zobaczcie!

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Hołowczyca, który odwiedził nas ze swoimi córkami: Karoliną i Antoniną oraz wnuczką Alabamą. Czy relacje z wnuczką są inne niż z córkami? Czy rozpieszcza Alabamę? Co jest dla niego najważniejsze w relacjach z córkami i wnuczką? I jak córka Karolina ocenia swojego tatę w roli dziadka?

  W środę w Dzień Dobry TVN: rajdowy mistrz, tata i dziadek - Krzysztof Hołowczyc o trzech córkach i wnuczce. Następnie: nie ma to jak własnoręcznie złowiona flądra - nie byle gdzie i nie byle z kim - Mikołaj Rey na Bałtyku z Mistrzem Europy w wędkarstwie, a na koniec Filip Chajzer poddaje się hipnozie - jak to się skończy dla naszego redakcyjnego kolegi? Bądźcie z nami o 8.00.

  Rajd Dakar to wyzwanie dla maszyn i jego uczestników. Jego motocyklowym triumfatorem jest Marc Coma, który w swojej karierze aż dwanaście razy startował w Dakarze. Jest jedną z trzech osób, które osiągnęły takie wyniki, nic więc dziwnego, że jest ikoną sportów motocyklowych w Hiszpanii. Po zakończeniu kariery zawodniczej został dyrektorem sportowym Rajdu Dakar. W Dzień Dobry TVN Marc powiedział o organizacji rajdu i krajach, przez które będzie przebiegać jego tegoroczna edycja. Jak ocenia polskiego motocyklistę rajdowego Jakuba Przygońskiego?

  Niestety coraz więcej młodych ludzi sięga po papierosy. Do tego rozpoczynają swoją przygodę z nikotyną coraz wcześniej. Co zatem powinien zrobić rodzić, kiedy przyłapie swoją pociechę na paleniu papierosów? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psycholog Małgorzatę Ohme, kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca i restauratorkę Agatę Kościkiewicz.

  Największą pasją Tomasza Jendryczko jest motoryzacja, a największym marzeniem spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem! Rafał Maślak postanowił pomóc jego żonie, Zofii, zrealizować marzenie męża! Zobaczcie jak udała się kolejna, "MISTERnie" zaplanowana, niespodzianka!

  W Polsce przez kilka miesięcy szybko robi się ciemno. W takich warunkach łatwo o wypadek z udziałem pieszego, który nie jest zaopatrzony w elementy odblaskowe. Świadomy Kierowca Sylwester Pawłowski przygotował eksperyment, który uświadamia, jak bardzo jesteśmy niewidoczni bez odblasków. Królikiem doświadczalnym był Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN ledwo przeżył doświadczenie, które zafundował mu Sylwester. Zobaczcie, co się stało.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Hołowczyca, jednego z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Jak wygląda życie rajdowca po zakończeniu kariery? Czy nie zazdrości kolegom startu w zbliżającym się Rajdzie Dakar? Komu będzie kibicować? I jakie ma plany na Święta?

  Gościem Dzień Dobry TVN był kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz, który w swoim setnym starcie w karierze został mistrzem Europy i tym samym powtórzył sukces Sobiesława Zasady i Krzysztofa Hołowczyca. Jak zaczynał swoją karierę? Jak wygląda "furkoczące jelito"? Płakał na wieść o zdobyciu mistrzostwa Europy? Jak się "urywa" czas, aby zwyciężyć w rajdzie? Czy ma czas na życie prywatne? Zobaczcie, co Kajetan zaproponował Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi.

  Rallycross to rodzaj wyścigów samochodowych, w których od tego sezonu w klasie LX Lites ścigają się Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski, zawodnicy Szkoły Mistrzów LOTTO – programu prowadzonego przez Totalizator Sportowy. Szkoła Mistrzów LOTTO to sportowe emocje, rywalizacja i radość wygrywania. To doświadczeni sportowcy z sukcesami na koncie i chęcią dzielenia się swoim doświadczeniem oraz ambitni młodzi ludzie z apetytem na sportowy sukces, otwarci na przygody i naukę płynącą ze współpracy z autorytetami. Szkołę Mistrzów LOTTO tworzą zespoły Mistrz i Uczeń: Krzysztof Hołowczyc, pełniący rolę Mistrza dzieli się doświadczeniem, podpowiada i wspiera swojego Ucznia – Martina Kaczmarskiego, który zaczyna karierę, szlifuje umiejętności i chce się uczyć od najlepszych.

  Pod koniec sierpnia Krzysztof Hołowczyc ogłosił, że kończy karierę w rajdach terenowych. W Dzień Dobry TVN Hołek przyznał, że choć czuje "ssanie i żal" to decyzji nie zmieni. Co na ten temat sądzi żona Krzysztofa? I czym Hołowczyc będzie się teraz zajmował?

  Dzień Dobry TVN nie można nie kochać. Z okazji 10. urodzin programu gwiazdy: Ewa Minge, Maja Sablewska, Anna Wendzikowska i Krzysztof Hołowczyc, w studiu Dzień Dobry TVN, podzielili się najlepszymi wspomnieniami związanymi z porannym programem. Bywały łzy wzruszenia, słowa wsparcia i otuchy, nie zabrakło też drobnych wpadek... Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami!

  "Zarycz dla życia" to nazwa akcji promująca bezpieczeństwo na drogach. Polega ono na tym, że wyzwana osoba własnym głosem imituje ryczenie silnika. Jedną z osób, która została nominowana jest gość Dzień Dobry Wakacje kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Kto go nominował? Czy rzeczywiście w Europie Wschodniej jest większy problem z kierowcami jeżdżącymi pod wpływem alkoholu niż w Europie Zachodniej? Co otrzyma kierowca, który przyłączy się do akcji? Kogo Hołek nominował do ryknięcia? Zaryczał w naszym studiu?

  Gdzie wakacje spędzał mały Krzysio Hołowczyc, dokąd jeździła mała Ania Guzik? Zapraszamy na wakacyjną podróż sentymentalną! :) Gdzie Wy wybieraliście się na kolonie i obozy? Macie swoje ulubione wakacyjne zdjęcia, które kryją w sobie jakąś historię? :)