karate

  karate

  Taekwondo to koreańska sztuka walki stworzona przez generała Choi Hong Chi. System ten opiera się nie tylko na ćwiczeniach ciała, lecz także pracy nad duchem. Sama nazwa taekwondo składa się z trzech członów: tae (stopa), kwon (pięść) oraz do (sztuka, droga).

  Andrzej Piech ma 55 lat i na co dzień jest rolnikiem. Pracuje na roli - a równocześnie jest polskim mistrzem karate. To właśnie pasja do sportu dodaje mu energii do działania. Mamy wrażenie, że ma dwa życia: jedno, codzienne i drugie, jak z filmowego scenariusza. Ostatnio po raz trzeci pobił Polski rekord w karate. Jak udaje mu się pozostać w tak wyśmienitej formie? Jak znajduje czas na treningi? O tym opowiadał w Dzień Dobry TVN.

  Paweł Ciastek jest instruktorem karate z mistrzowskim pasem. Karate trenuje już od 30 lat. Paweł urodził się bez lewego przedramienia, jednak nie czuje się niepełnosprawny. Jak mówi pomógł mu w tym sport. Paweł chciał swego czasu zdobyć wykształcenie wyższe na AWF. Jednak władze uczelni postanowiły mu to utrudnić. Dlaczego? Sprawa trafiła do sądu i została rozstrzygnięta na korzyść Pawła. Jak obecnie wygląda wsparcie niepełnosprawnych sportowców? Dlaczego Paweł nie może liczyć na finansowe wsparcie państwa? Jakie ma plany na najbliższy czas?

  Robert Moskwa, aktor teatralny i filmowy, po godzinach trenuje również karate. Jego żona Patrycja jest instruktorką tańca na rurze. Jak para się poznała? Zdarza im się razem trenować? I czy nie przeszkadza im duża różnica wieku? Małżeństwo odwiedziło dziś studio Dzień Dobry TVN.

  Gośćmi Anny Maruszeczko w Zielonych Drzwiach byli rodzice dzieci z Zespołem Downa. Pomimo niepełnosprawności, pasją maluchów jest sport. Co im to daje? Czy oprócz przyjemności jest to dla nich forma terapii? O zaangażowaniu i samodyscyplinie dzieci trenujących karate opowiedzieli Beata Zipper-Malina (mama 16-letniej Agaty), Grzegorz Wasztyl (tata 7-letniego Grzesia) i Małgorzata Baluch-Walecka (mama 17-letniego Filipa).

  Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" to obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Zabrał nas tam prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Jak parzy się herbatę po japońsku, a jak ją pije? Co jest, a czego nie ma w pokojach?

  Katrin urodziła się na Ukrainie, ale ma rosyjsko-afrykańskie korzenie. Do Polski, kosmopolitka o egzotycznej urodzie, sprowadziła się 8 lat temu. Od trzech lat ma polskie obywatelstwo. Co więcej, reprezentuje nasz kraj w karate tradycyjnym. Poznajcie mistrzynię świata w karate tradycyjnym Katrin Kargbo, która opowiedziała w Dzień Dobry TVN o swojej miłości do sportu i tańca.

  W studiu Dzień Dobry TVN swoje umiejętności zaprezentowali mali karatecy z Warszawskiego Klubu Karate pod okiem trenera Tomasza Piotrkowicza. Ile lat musi mieć dziecko, by mogło rozpocząć trening karate? Co symbolizuje kolor pasa? Czy dziewczynki chętnie zapisują się na zajęcia karate? Co karate daje dzieciom?

  Pan Robert wraz z córka wracali z wakacji. Zatrzymali się na krótki postój. Ojciec poszedł na stacje podczas gdy córka spała na tylnym siedzeniu. Nagle samochód został porwany. Dzięki opanowaniu i chłodnej kalkulacji córka pana Roberta jest dziś cała i zdrowa. A po mogło jej w tym... karate. I dziewczyna nie tknęła pokrywacza nawet palcem...

  Anna Lewandowska to żona Roberta Lewandowskiego, ale przede wszystkim propagatorka zdrowego stylu życia. Jaka jest jej wymarzona lekcja WF-u? Jak powinna wyglądać idealna lekcja WF-u? Jak wygenerować czas na sport, kiedy pracujemy, opiekujemy się dziećmi i nie mamy pieniędzy na karnet w studiu fitness? W studiu Dzień Dobry TVN Anna opowiedziała o tym, jak zainteresować dzieci sportem. Jak spędzi te święta?

  Byliśmy na spotkaniu autorskim z Anną Lewandowską i jej książką o zdrowym stylu życia. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się nie tylko dziennikarze, ale także fani i najbliżsi Anny Lewandowskiej. Jakim dzieckiem była Ania? Czy lubiła ćwiczyć? Czy była grzeczna i, czy radziła się mamy w kwestii przyszłego męża? O tym opowiedziała Dzień Dobry TVN mama Anny Lewandowskiej. Co Robercie Lewandowskim myśli jego teściowa? Czy Anna Lewandowska mam podobny charakter do swojej teściowej?

  Niedługo premiera książki Anny Lewandowskiej. Dużo pracy włożyła w przygotowanie jej do druku. Żona Roberta Lewandowskiego przygotowuje się też do mistrzostw świata w karate tradycyjnym. Dodatkowo myśli o studiach. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska rozmawiała z Anną Lewandowską. O czym jest jej książka?

  Aneta Zatwarnicka ma 37 lat, a od 20 lat trenuje karate tradycyjne. W grudniu ubiegłego roku nic nie wskazywało, że w styczniu tego roku, w ciężkim stanie trafi do szpitala. Lekarze stwierdzili sepsę i dawali jej zaledwie kilka dni życia. Okazało się, że Anetę zaatakował toczeń wielonarządowy. W pomoc dla Anety zaangażowała się Anna Lewandowska, mistrzyni świata w karate.

  Poranka wcale nie musisz rozpoczynać od przeglądu prasy i porannej kawy. Możesz sobie poćwiczyć... i trochę się rozgrzać, jak zawodniczki karate i medalistki Mistrzostw Europy, które gościliśmy dziś w Dzień Dobry TVN. Czy karate to sport dla kobiet? I jakich poświęceń wymaga od Pauli Malikowskiej, Natalii Wódki i Anny Bielskiej osiągnięcie takiej formy?

  Odniósł spektakularny sukces w Ultimate Fighting Championship. Piotr Hallman zaczynał od ćwiczenia karate, wybrał jednak mieszane sztuki walki. Jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej drodze do sukcesu.

  Piłkarz Robert Lewandowski rozgrzewa emocje kibiców do czerwoności, zwłaszcza pań, nawet tych, które specjalnie piłką się nie interesują. Drogie Panie, mamy dla Was złą wiadomość - serce Roberta jest już zajęte! Anna Stachurska, mistrzyni Polski w karate, skradła serce Roberta Lewandowskiego. Jak wygląda życie z gwiazdą futbolu? Co powiedział jej narzeczony po meczu Polska-Grecja? Czy denerwowała się? Czy ta sportowa para rywalizuje ze sobą? - Jesteśmy parą sportowców i uzupełniamy się nawzajem - mówiła w Dzień Dobry TVN narzeczona Roberta Lewandowskiego. Jak wygląda ich codzienne życie?

  Arkadiusz Pruszak w wieku 16 lat stracił rękę. Autobus, którym wracał z wycieczki szkolnej uderzył w drzewo. Wypadek zmienił całe jego życie, jednak Arkadiusz nie załamał się. Jest jedyną osobą niepełnosprawną w Polsce, która zdobyła czarny pas w karate.