groby

    groby

    Jak co roku na cmentarzach w całej Polsce odbywają się kwesty. Ratujemy najstarsze zabytki, chcemy, by pomniki były w dobrej kondycji, byśmy mogli je oglądać przez kolejne długie lata. Na warszawskie Powązki z puszkami wybrał się Piotr Wojtasik oraz Katarzyna Zawadzka. Jak wygląda sytuacja?

    Zabytkowy cmentarz w mieście Camogli koło Portofino na północy Włoch runął do morza. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 lutego. Obecne na miejscu zdarzenia służby podejrzewają, że przyczyną zawalenia mogło być podmycie terenu.

    Opieka nad grobami to popularna usługa, dzięki której na każdym grobie i w jego najbliższym otoczeniu może zapanować porządek. Ze sprzątania grobów korzysta coraz więcej osób, zwłaszcza takich, które na co dzień mieszkają w miastach oddalonych od miejsca pochówku swoich bliskich.

    To bardzo tajemnicza historia - od dwóch lat z pomorskich grobów znikają kości. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wykładowcę prawa karnego dra Mateusza Woińskiego, aby zapytać kto i dlaczego miałby kraść kości z grobów. Dowiedzieliśmy się również, kiedy doszło do pierwszych udokumentowanych kradzieży zwłok.