cyberatak

  cyberatak

  Google poinformowało, że wprowadzi do Androida nowe ostrzeżenia związane z sytuacją w Ukrainie. Posiadacze smartfonów na terenie całej Ukrainy będą otrzymywać alerty o nalotach samolotów. O utworzenie takiej funkcji poprosiły ukraińskie władze.

  Cyberprzestępcy ciągle szukają nowych sposobów na kradzież pieniędzy lub danych innych ludzi. Wojna w Ukrainie i zaangażowanie w nią kolektywu Anonymous jest dla nich kolejną okazją. Jak odróżnić oszustwa cyberprzestępców od działań haktywistów z Anonymous?

  "Odkryjemy brudy, które ukrywałeś przed całym społeczeństwem".

  "Określony w ustawie o działaniach antyterrorystycznych". Co to oznacza?

  Premier Mateusz Morawiecki wprowadził pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP, czyli alarm o zagrożeniu terrorystycznym w cyberprzestrzeni. Ma on trwać przez tydzień. Co to oznacza? Dlaczego został wprowadzony?

  Najpopularniejsze hasła nie uchronią nas przed utratą danych. Ekspert radził w Dzień Dobry TVN, jak stworzyć zabezpieczenie, które uchroni nas przed kradzieżą np. kont w mediach społecznościowych czy wrażliwych danych.

  Google usunęło ze swojego Sklepu Play ponad 150 niebezpiecznych aplikacji. Użytkownicy powinni sprawdzić, czy nie mają ich zainstalowanych w swoich smartfonach i jeśli tak - jak najszybciej je odinstalować.

  Pani Jagoda przez hakera straciła dostęp do konta w mediach społecznościowych, była szantażowana, a od jej znajomych wyłudzono pieniądze. Co robić, gdy zorientujemy się, że ktoś włamał się na nasze konto? Reportaż na ten temat w programie Uwaga! TVN.

  Prywatna skrzynka mailowa szefa kancelarii premiera została zaatakowana przez hakerów. Taka informacja obiegła media kilka dni temu. Niedługo potem w sieci zaczęły pojawiać się liczne dokumenty, m.in. korespondencja Michała Dworczyka z premierem Mateuszem Morawieckim. Wszystko wskazuje na to, że za tym działaniem stoi Rosja. W Dzień Dobry TVN o skali problemu opowiedział ekspert ds. nowych technologii, dr Maciej Kawecki.

  Michał Koterski stał się celem oszustów, którzy wykorzystują jego nazwisko i wizerunek. Ostrzega internautów, by nie brali udziału w żadnym konkursie, do którego rzekomo zaprasza i nie podawali swoich danych. Aktor zgłosił już sprawę na policję.

  Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość z nas rozpoczęła pracę zdalną. Każdego dnia wiele godzin spędzamy przed ekranami komputerów, co niestety naraża nas na wzmożoną działalność oszustów internetowych. Jak się ich wystrzegać? Opowiedział o tym dr Maciej Kawecki.

  Wiele firm i osób prywatnych pada ofiarą hakerów, przez których jest następnie szantażowana. Jak dochodzi do takich ataków? Jak się przed nimi zabezpieczyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówił psycholog biznesu Andrzej Tucholski.