cierpienie

    cierpienie

    Reportażysta Paweł Reszka zatrudnił się w jednym ze szpitali jako sanitariusz. To, co tam usłyszał i to, co zobaczył zmroziło go. O swoich spostrzeżeniach powiedział w Dzień Dobry TVN.

    W Stanach Zjednoczonych można z powodzeniem walczyć o odszkodowania w sprawach, które w Polsce wydają się być absurdalne. Na przykład, pewien amerykański biznesmen otrzymał 21 milionów dolarów odszkodowania za zderzenie się z drzwiami. Dla porównania, w Polsce osoba zakażona paciorkowcem otrzymała od sądu sto tysięcy złotych. Skąd te wielkie różnice? Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia? Od czego zależy wysokość odszkodowania? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN adwokata Elżbietę Bansleben.

    To tytuł książki, która jest zapisem rozmowy Katarzyny Jabłońskiej z ks. Janem Kaczkowskim, gościem Dzień Dobry TVN, który opowiada w niej o swojej walce z rakiem. Co ma wspólnego z chorobą księdza Jana, Bogu ducha winien, ksiądz Jerzy Popiełuszko?

    Dlaczego lekarze bagatelizują leczenie bólu? Jak leczyć ból? Jak pomóc i uśmierzyć ból osoby, która w męczarniach umiera na raka? Szymon Chrostowski z Koalicji na Rzecz Walki z Bólem oraz Piotr Sałyga, mąż blogerki, która zmarła na raka, byli gośćmi Dzień Dobry TVN.