choroba parkinsona

  Schorowany pan Bogusław po samobójstwie żony zdany był na łaskę sąsiadów.

  Drżenie rąk, czyli mimowolne ruchy tej części ciała – to najczęstsze zaburzenie ruchowe, z którym pacjenci zgłaszają się do neurologa. Drżenie rąk dzieli się na spoczynkowe oraz występujące podczas ruchu.

  "Nie uratują świata, ale mogą uratować jednostki".

  Jak donoszą zagraniczne media, Ozzy Osbourne podupada na zdrowiu. Legendarny muzyk został ostatnio przyłapany przez paparazzi. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

  Po 4 miesiącach od śmierci Krzysztofa Krawczyka jego żona zdecydowała się podzielić z fanami jedną z tajemnic artysty. Mimo że od dawna mówiło się, że wokalista ma problemy ze zdrowiem, on sam przyznawał się jedynie do operacji biodra. Teraz Ewa Krawczyk przyznała, że jej mąż zmagał się także z o wiele bardziej poważną chorobą.

  Światowy Dzień Choroby Parkinsona obchodzimy 11 kwietnia. Celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na osoby zmagające się z tą chorobą, a także na jej przyczyny, objawy i możliwości leczenia.

  Robbie Williams zdobył się na szczere wyznanie - jego ojciec cierpi na chorobę Parkinsona. Artysta martwi się o niego oraz o swoją teściową, której stan zdrowia również jest poważny. Obecnie, przez pandemię, piosenkarz nie może im pomóc.

  Jerzy Pilch: "Kiedyś napisałem, że choroba jest darem, no ale to musiałem się wyjątkowo dobrze czuć... Tak daleko bym nie szedł, żeby stwierdzić, że Parkinson jest błogosławieństwem". Z Jerzym Pilchem o życiu, chorobie, twórczości i ... pracy dla "najgorszego właściciela galerii jakiego sobie można wyobrazić" rozmawiała Magda Mołek.