borowiki

    borowiki

    Makaron pełnoziarnisty z indykiem, mini frittata, makaron z orzechami, jogurtem i rozmarynem oraz zapiekanka z makaronu pełnoziarnistego z dynią, szpinakiem i słonecznikiem. W kuchni Dzień Dobry TVN, pod czujnym okiem Andrzeja Polana, dania na bazie makaronu przygotowywała Gosia Andrzejewicz!

    To różne nazwy tego samego grzyba - borowika szlachetnego. Największy borowik znaleziony w Polsce ważył aż 7,5 kg. Czy duże okazy są równie smaczne jak te mniejsze? Czy można je jeść na surowo? Czy borowiki rzeczywiście nie zawierają żadnych wartości odżywczych? Dlaczego grzyby są takie ciężkostrawne? Dlaczego nie należy myć borowików pod bieżącą wodą? O tym nasz ekspert, smakosz Mikołaj Rey.

    Andrzej Polan uwielbia kuchnię polską i chętnie gotuje polskie potrawy. W kuchni Dzień Dobry TVN przygotował schab z kaszanką, jabłka w kminku i ziemniaki z chrzanem, a także suma z sosem z ogórka kiszonego i borowikami oraz ciasto śliwkowe. No co macie największą ochotę? :)

    Sezon grzybowy w pełni, dlatego Andrzej Polan poleca potrawy z leśnych grzybów. W kuchni Dzień Dobry TVN przygotował drożdżowy kołacz z grzybami leśnymi i białym sosem, ragout wieprzowe z grzybami leśnymi oraz szpinak i rukolę z borowikami, grzankami i sosem gorczycowym. Lubicie grzyby?