anna radowicka

  anna radowicka

  Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Zawarte w niej substancje dodają energii, a także chronią przed rozwojem niektórych nowotworów. Badania pokazują, że pita w rozsądnych ilościach - zwłaszcza czarna - znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju niewydolności serca. O właściwościach kawy opowiedziała Anna Radowicka, dietetyk.

  Jak wiadomo, zakupiony karnet na siłownię ani żaden program komputerowy nas nie odchudzi. Aby osiągnąć wymarzony cel - musimy wykazać się silną wolą i systematycznością. Jak sobie pomóc? Można skorzystać z aplikacji przeznaczonych dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i tych starających się żyć zdrowo. O ich zaletach i wadach rozmawialiśmy z dietetyczką Anną Radowicką oraz psychoterapeutką Kają Funez-Sokołą.

  Sklepowe półki aż uginają się od butelek z wszelkiego rodzaju napojami słodzonymi. Tym czasem znajdujący się w nich cukier w znaczących sposób wpływa na wagę i zdrowie dzieci. Dlaczego maluchy tak bardzo lubią ich smak i jak mimo wszystko nauczyć je, by ograniczały słodkie napoje?

  Część osób po kwarantannie może zastanawiać się, w jaki sposób zadbać o siebie po kwarantannie. Siedzący tryb życia i nie zawsze zdrowe jedzenie mogły bowiem odcisnąć negatywne piętno na sylwetce. Z pomocą przychodzi dietetyczka Anna Radowicka.

  Cebula - polskie złoto, nasza duma narodowa i hit eksportowy. Europa jej łaknie i na nią czeka. A czy cały świat jest na nią gotowy? Czy my - Polacy doceniamy to zdrowe warzywo? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Najwięcej wartości odżywczych mają owoce i warzywa sezonowe. Alternatywą dla świeżych produktów są mrożonki. Czy w czasie mrożenia owoce i warzywa nie tracą swoich cennych witamin? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Annę Radowicką. W jakiej temperaturze należy mrozić owoce i warzywa, by zachowały swoje wartości odżywcze? Ile czasu można przetrzymywać mrożonki? Anna Radowicka zwróciła również uwagę, by nie rozmrażać mrożonego jedzenia w temperaturze pokojowej. Dlaczego?

  Mleko od wielbłąda ma mniej tłuszczu od mleka krowiego, smakuje jak kremówka i mimo że jest słodkie, zalecane jest chorym na cukrzycę. Jakie jeszcze ma zalety? O właściwości mleka wielbłądziego zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN dietetyk Annę Radowicką.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Radowicką, z która porozmawialiśmy o uwielbianych przez Polaków, choć okrytych złą sławą ziemniakach. Dietetyczka zdradziła, że ziemniaki wcale nie są tuczące. Jeden ziemniak to zaledwie 80 kcal. Najwięcej wartości odżywczych kryje się pod skórką, dlatego też nie powinniśmy obierać ziemniaków przed ich ugotowaniem. Czy można codziennie jeść ziemniaki? I czy to prawda, że nie wolno ich łączyć z mięsem?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Radowicką, z którą rozmawialiśmy na temat prawidłowo zbilansowanej diety dziecka. Dietetyczka zdradziła, że źródłem energii będą przede wszystkim węglowodany złożone, a więc razowe pieczywo, kasze, ryże, pełnoziarniste makarony. Do diety warto wprowadzić również produkty bogate w witaminę B 12, która wspomaga koncentrację i zapamiętywanie oraz produkty zawierające magnez i żelazo.

  Jeszcze nikt nie wymyślił eliksiru młodości, ale są produkty, które spowalniają procesy starzenia się. Co powinniśmy jeść, jeżeli chcemy pozostać młode i piękne? O tych produktach opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN dietetyk Anna Radowicka.

  Co zrobić, jeżeli dziecko jest niejadkiem? Anna Radowicka w studiu Dzień Dobry TVN zwróciła uwagę, że jedynie 15 proc. dzieci ma prawdziwe problemy z jedzeniem. Cała reszta tzw. "niejadków" jest winą rodziców. Najczęściej popełnianym błędem jest niejedzenie wspólnych posiłków oraz zmuszanie dziecka do jedzenia. Co zrobić, gdy dziecko nie chce zjeść obiadu? Namawiać czy odpuścić?

  72 proc. Polaków przyznaje się do tego, że stosuje w swojej diecie suplementy. Jakie są konsekwencje zażywania suplementów diety? Czym różni lek od suplementu diety? Dlaczego Polacy tak chętnie sięgają po suplementy? I, jakie informacje - zdaniem dietetyczki Anny Radowickiej - powinny być zawarte na etykietach suplementów diety? Czy rynek supolementów diety jest w Polsce kontrolowany?

  Każdy, kto się odchudza obawia się efektu jo-jo. Skąd on się bierze? Jak go uniknąć? Jak ciągłe wahania masy ciała wpływają na nasz organizm? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dietetyczkę Annę Radowicką.

  Czy można podać dziecku mleko roślinne? O zdanie zapytaliśmy dietetyk Annę Radowicką, która w studiu Dzień Dobry TVN wyjaśniła nam zawiłości związane z mleczna dietą małego dziecka. Wedle najnowszych badań zaleceń żywieniowych maluchom nie powinno podawać się napoju ryżowego ze względu na zawarty w nim arsen. Co z innymi napojami roślinnymi? Czy tego typu mleka mają wartości odżywcze?

  10 litrów tej wody kosztuje nawet 130 złotych. "Surowa woda" - to woda, która nie została uzdatniona, czyli taka, która nie została przefiltrowana. Zwolennicy picia takie wody przekonują, że nie tylko lepiej smakuje, ale też posiada wyjątkowe właściwości. Zaś przeciwnicy "surowej wody" uważają, że może zawierać bakterie i pasożyty, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu. O komentarz poprosiliśmy w studiu Dzień Dobry TVN dietetyczkę Annę Radowicką. Czy picie "surowej wody" szkodzi zdrowiu? Dlaczego, zwłaszcza dzieci i kobiety, powinny pić wodę butelkowaną? Zobaczcie, jaką wodę chce sprzedawać Marcin Prokop. :-)

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Annę Radowicką, z którą rozmawialiśmy o diecie wegańskiej lub wegetariańskiej dla dzieci. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Czy wykluczając z diety naszego dziecka mięso, narażamy je na niedobory witamin i minerałów? Jak je uzupełnicć? W jakich produktach znajdziemy wapń, witaminę B12 czy żelazo? Czy produkty strączkowe nie będą dla dziecka zbyt ciężkostrawne?

  Wraz z nadejściem wiosny sprawdzamy skuteczność oczyszczających diet. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dietetyk Annę Radowicką. Co o monodietach myśli nasz ekspert? Na czym polegają diety oczyszczające i czy każdy może je stosować? Czy tego typu diety mogą rzeczywiście oczyścić organizm z toksyn i sprawić, że przy okazji zgubimy kilka kilogramów?

  Po urodzeniu dziecka wiele pań marzy o tym, aby dojść do formy sprzed ciąży. Jak to zrobić? Dlaczego kobiety po urodzeniu mają cały czas ochotę na słodycze? Co może jeść i pić kobieta karmiąca piersią? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dietetyczkę Annę Radowicką

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Radowicką, która obaliła tezę, jakoby po trzydziestce nasz metabolizm zwalniał. Dietetyk zwróciła uwagę na to, że mało słuchamy swojego organizmu, a ulegamy modnym dietom. Okazuje się, że kiedy przejdziemy na restrykcyjną dietę np. jednego produktu, nasz metabolizm zwalnia. Dlaczego stosowanie się tylko do zasady regularnych posiłków nie poprawi naszej sylwetki? Co zrobić, by metabolizm przyspieszył?

  Okazuje się, że aż 9 proc. rodziców podaje dzieciom zioła w wieku 1 miesiąca. Koper włoski, który rodzice podają na kolki i problemy trawienne dziecka, zawiera spore ilości estragolu, co może podwyższać stężenie estrogenów we krwi dzieci. Z kolei mięta pieprzowa przez dużą zawartość mentolu, może wywoływać odruchowy skurcz krtani i zatrzymanie oddechu u dzieci. Czym w takim razie poić dziecko? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyk Annę Radowicką.

  Amerykańska Akademia Pediatrii wydała nowe zalecenie dotyczące diety dzieci. Okazuje się, że dzieciaki poniżej trzeciego roku życia nie powinny pić soków. Dlaczego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyk Annę Radowicką.