akcesoria dla zwierząt

  akcesoria dla zwierząt

  Chomik to malutkie i przyjazne zwierzątko, które może mieszkać w niemal każdym domu. W związku z łatwością hodowli i jego małym rozmiarem, często jest polecany na pierwszego pupila dla dziecka. Żeby nasz drobny podopieczny był szczęśliwy, należy jednak zapewnić mu możliwie jak najbardziej komfortowe warunki. Podstawowe znaczenie ma oczywiście przestrzeń, w której zamieszka.

  Koty, które mieszkają w naszych domach, bywają bardzo różne. Te większych ras lub gabarytów są zwykle cięższe i trudniej dobierać dla nich akcesoria. Z jednej strony potrzebują zdecydowanie więcej miejsca, z drugiej – wymagają trwalszych rozwiązań, które nie zniszczą się w miarę użytkowania. Drapaki dla dużych kotów sprawdzą się więc świetnie przy małych zwierzętach, ale te dla małych nie zawsze okażą się odpowiednie dla dużych.

  Piłka dla psa to doskonała rzecz wspomagająca rozwój zwierzęcia i urozmaicająca codzienną zabawę. Pomaga psu rozładować napięcie, wzmacnia jego więź z właścicielem, ale też zmusza do myślenia i rozwiązywania łamigłówek. Powinna być wykonana z wytrzymałych i odpornych na gryzienie i szarpanie materiałów, dlatego najlepiej sprawdzi się piłka gumowa.

  Posłanie dla małego psa jest tym, czym łóżko dla człowieka – miejscem snu i wypoczynku. Dlatego powinno być wygodne i odpowiednio dobrane do wielkości pupila, aby zapewnić mu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba go kupować w sklepie, legowisko dla psa można w prosty sposób zrobić samodzielnie.

  Chomiki to zwierzęta małe, ale bardzo aktywne. Aby prawidłowo się rozwijały i były zdrowe, trzeba zadbać o wyposażenie ich wybiegu w specjalne akcesoria. Nie bez znaczenia jest także sama wielkość klatki.

  Podest i schodki dla psa mogą się okazać dużym udogodnieniem dla małych zwierząt. Niektóre przeszkody znajdujące się w domu lub ogrodzie mogą dla nich stanowić poważny problem. Rampa dla psów i podobne jej rozwiązania są pomysłowym sposobem na pomoc w przedostaniu się do trudnodostępnych miejsc. Ale czy na pewno jest to aż tak potrzebny gadżet?

  Pojawienie się nowego domownika zawsze stanowi ważne wydarzenie. W przypadku kota należy zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które nie tylko ułatwią pupilowi aklimatyzację w nowym domu, ale dodatkowo umożliwią zaspokajanie codziennych potrzeb. Podstawowe elementy to kuweta i karma dla kota. Szeroki asortyment produktów w sklepach nie ułatwia podjęcia decyzji. Na co należy zwracać uwagę i jak znaleźć potrzebny model?

  Fretki to zwierzęta bardzo przyjazne i kontaktowe, ale równie żywiołowe i psotne. Kiedy chodzą po domu, trzeba ich nieustannie pilnować, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Podczas nieobecności lub snu opiekuna przyda się przestronna i dobrze wyposażona klatka dla fretki.

  Grzebień dla psa jest podstawowym elementem wyposażenia. Powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju i długości sierści zwierzęcia. Systematyczna pielęgnacja włosa psa zapobiegnie powstawaniu kołtunów, zapewni mu zdrowy wygląd, poprawi krążenie i wentylację skóry.

  Miska dla kota powinna być dostosowana do potrzeb zwierzęcia. Wiele spośród dostępnych na rynku akcesoriów do karmienia uwzględnia przede wszystkim gust i oczekiwania właścicieli, często na niekorzyść zwierząt. Warto dokonać świadomego, starannego wyboru kociej miski.

  Kopystka została stworzona z myślą o pielęgnacji końskich kopyt. Pomaga utrzymać je w czystości lub pozbyć się ciał obcych, które w nich utkwiły. Kopystki powinno się używać przed każdym treningiem ze zwierzęciem, a także po jego zakończeniu.

  Derka dla konia to rodzaj wierzchniego okrycia, które chroni zwierzę przed wychłodzeniem, nagłym spadkiem temperatury, deszczem, mrozem i owadami. Używa się jej głównie po treningu lub długiej jeździe w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wykonana jest z różnych materiałów, umożliwiających dopasowanie jej do pogody. Sprawdź, jakie są rodzaje okrycia dla koni i jak wybrać odpowiednie?

  Klatka dla kanarka, mimo że przeznaczona dla niewielkiego ptaszka, musi zapewniać odpowiednią przestrzeń, aby pupil mógł swobodnie rozprostować skrzydełka. Ważne jest także jej prawidłowe urządzenie, wyposażenie i postawienie we właściwym miejscu. Powinna przede wszystkim stanowić bezpieczny azyl dla pupila.

  Zabawki dla chomika to jeden z podstawowych elementów, który powinny znaleźć się w klatce tego małego zwierzaka. Ich głównym zadaniem jest zaspokajanie potrzeby aktywności fizycznej gryzonia. Ruch jest ważny zarówno ze względu na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne chomika. Im więcej zabawek i atrakcji do dyspozycji, tym lepiej.

  Miseczki, kocyki, legowiska, poduszki, ubranka i ręcznie robione zabawki. Dominika Wenta projektuje i sprzedaje akcesoria, gadżety i ubranka dla czworonogów. Do studia Dzień Dobry TVN przyszła ze swoimi pupilami. Czy Marcin Prokop potrafi obchodzić się z psami? Jak dał sobie radę z Tośką i Lolą?