Związki i seks

Gra wstępna krok po kroku

Związki i seks

Autor:
Adrian
Adamczyk

Gra wstępna to wszystkie zachowania, które mają doprowadzić do podniecenia seksualnego i zwiększyć doznania obojga partnerów. Zdaniem psychologów, gra wstępna to nie tylko pieszczoty przed aktem seksualnym, ale ogólnie wszystkie zachowania partnerów w ciągu dnia, które zwiększają wzajemne uczucia i popęd seksualny.

Głównym zadaniem gry wstępnej jest wyostrzenie zmysłów partnera seksualnego, podniecenie i zachęcenie go do stosunku. Gra wstępna przed seksem zaostrza apetyt na dalsze igraszki cielesne. Zdaniem naukowców, kobiety potrzebują gry wstępnej dużo bardziej niż mężczyźni, ponieważ pełni ona dla nich kilka istotnych funkcji. To właśnie gra wstępna sprawia, że części intymne kobiety stają się wilgotne i bardziej otwarte, a także pomaga w osiągnięciu orgazmu. Niektóre panie uważają, że gra wstępna oferowana przez ich partnerów jest za krótka, przez co nie są gotowe do współżycia. Jak powinna wyglądać gra wstępna

Co to jest gra wstępna?

W wąskim znaczeniu gra wstępna to różne formy pieszczot, pocałunków i dotyku przed samym stosunkiem. Natomiast w szerokim znaczeniu gra wstępna to wszystkie zachowania poprzedzające stosunek. Oznacza to, że duże znaczenie ma nie tylko kilka minut przed aktem erotycznym, ale nawet godziny i dni. Ważne, aby partnerzy na co dzień się całowali, dotykali, spędzali wspólnie czas. Najlepsza gra wstępna nie ogranicza się do kilku pocałunków przed stosunkiem, tylko trwa przez cały dzień, a nawet przez cały okres trwania małżeństwa czy związku.

Ile powinna trwać gra wstępna?

Nie można jednoznacznie określić, ile powinna grać gra wstępna, ponieważ jest to uwarunkowane indywidualnymi preferencjami. Ogólnie można powiedzieć, że powinna trwać tak długo, aby oboje partnerzy byli gotowi na stosunek. Idealna gra wstępna nie jest tylko preludium do aktu seksualnego, ale także sama w sobie może być ogromną przyjemnością, która prowadzi na szczyt.

Gra wstępna – jak powinna wyglądać?

Przede wszystkim gra wstępna powinna być skoncentrowana na potrzebach partnera. Gra wstępna przed samym stosunkiem nie może być więc ani za krótka, ani za długa. Dużo lepiej jest rozbudzać się powoli, niż zacząć gwałtownie, ponieważ ważne jest dozowanie intensywności. Ważne, aby skoncentrować się na różnych sferach ciała, nie tylko tych intymnych. W przypadku obu płci sporą rolę odgrywa wyobraźnia, dlatego przed stosunkiem można zdecydować się na przeczytanie opowiadania erotycznego lub wyszeptać sobie do ucha swoje najskrytsze pragnienia.

Gra wstępna – porady

W internecie możemy znaleźć sporo pomysłów na dobrą grę wstępną, jednak najlepiej kierować się tym, co lubi nasz partner lub partnerka. Kluczem do namiętnej gry wstępnej jest rozmowa z drugą osobą i szczere wyjawienie swoich marzeń erotycznych. Zarówno początkujący, jak i wytrawni kochankowie, powinni mieć czas na swobodne odkrywanie tego, co sprawia przyjemność drugiej osobie. W przypadku gry wstępnej i seksu ważną rolę pełni czas poświęcony na wzajemne zrozumienie siebie i swoich potrzeb.

Gra wstępna dla niego

Gra wstępna dla faceta pełni mniejszą rolę niż dla kobiety. Można jednak wyróżnić kilka czułych punktów u mężczyzny, na które partnerka powinna zwrócić szczególną uwagę:

  • szyja i płatki uszu,
  • okolice penisa,
  • moszna, jądra,
  • okolice pośladków.

Mężczyźni nie przepadają za długą grą wstępną, ponieważ największa fala podniecenia utrzymuje się u nich przez około 2–3 minuty. Dlatego też jeżeli głównym celem jest pobudzenie partnera, to możemy od razu przejść do masowania penisa lub seksu oralnego, bądź do samego stosunku. Mężczyźni są wzrokowcami, dlatego największą przyjemność sprawia im oglądanie kobiecego ciała, ładnej bielizny. Dobrym pomysłem może być także masaż erotyczny. 

Gra wstępna dla niej

W trakcie gry wstępnej mężczyźni powinni postarać się o jak największe pobudzenie kobiety – dzięki temu stosunek będzie przyjemniejszy dla obu stron. Najlepsza gra wstępna dla kobiety obejmuje kilka technik:

  • masaż całego ciała olejkami lub otwartą dłonią,
  • wspólna kąpiel,
  • pocałunki, na początku delikatne, a później coraz bardziej namiętne,
  • dotykanie piersi, a zwłaszcza sutków (choć należy pamiętać, że niektóre kobiety tego nie lubią),
  • pieszczoty w rejonie wzgórka łonowego i łechtaczki, a dopiero później pochwy.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby utrzymywać partnerkę w dobrym nastroju przez cały dzień. Można wysłać do niej erotyczne SMS-y, całować i przytulać w trakcie codziennych czynności. Ważne jest także dokładne zapytanie partnerki o to, czego oczekuje. To ona może kierować początkowo ręką mężczyzny lub wskazywać mu swoje strefy erogenne.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują namiętnej gry wstępnej, a najlepiej dobrane pary po pewnym czasie z łatwością będą w stanie stwierdzić, co podnieca drugą osobę.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak dobrać kulki gejszy do ćwiczeń mięśni Kegla? Joanna Keszka radzi

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Paul Aresu/Getty Images

Pozostałe wiadomości