Związki i seks

Kobiecy wytrysk – na czym polega i jak go osiągnąć?

Związki i seks

Autor:
Adrian
Adamczyk
Kobieta leżąca na łóżku, przeżywająca ekstazę

Kobiecy wytrysk nadal stanowi dla naukowców nie lada zagadkę. Trudno bowiem o jednoznaczną jego definicję i wskazanie przyczyny jego powstawania. Uznaje się natomiast, że kobiecy wytrysk stanowi wyraz pełnego, bogatego orgazmu. Niestety nie przeżywa go każda kobieta, są jednak sposoby, aby nieco w jego osiągnięciu dopomóc.

Kobiecy wytrysk to swoistego rodzaju fenomen. Teoretycznie łączą go pewne podobieństwa z męskim orgazmem, w praktyce natomiast okazuje się on jednak zupełnie czymś innym. Na czym polega fenomen kobiecego wytrysku?

Tajemnica i fenomen kobiecego wytrysku

Kobiecy wytrysk z jednej strony może przypominać szczytowanie u mężczyzn. Jest on – podobnie jak u nich – wyrazem szczytowego podniecenia i związanego z nim orgazmu. Kobiecy wytrysk, analogicznie jak u mężczyzn, jest związany z gromadzeniem się w organizmie od jednego do kilku mililitrów wydzieliny, która w szczytowym momencie jest "wyrzucana" na zewnątrz organizmu, czasami nawet na odległość 20 cm.

Fenomen kobiecego wytrysku jest związany przede wszystkim z przyczyną jego powstawania. A właściwie z brakiem wiedzy, co tak naprawdę wpływa na kobiecy wytrysk. Koncepcji jest kilka. Dwie najważniejsze z nich to ta oparta o proces lubrykacji oraz ta, w ramach której twierdzi się, że kobiecy wytrysk jest związany ze stymulacją punktu G.

Pierwsza koncepcja wzbudza wiele wątpliwości. Proces lubrykacji jest naturalny dla kobiecego organizmu. Bez niego odbycie stosunku byłoby właściwie niemożliwie. Kobiecy wytrysk trudno więc utożsamiać z procesem lubrykacji. O ile u mężczyzn wyrzut wydzieliny pojawia się przede wszystkim w szczytowym momencie stosunku, o tyle u kobiet rozpoczyna się on już na samym jego początku. Nic więc dziwnego, że większość naukowców skłania się ku teorii, że kobiecy wytrysk związany jest przede wszystkim z odpowiednią stymulacją punktu G.

Jak doprowadzić do kobiecego wytrysku?

Fenomen kobiecego wytrysku polega również na tym, że niektóre kobiety przeżywają go właściwie przy każdym stosunku, inne – praktycznie w ogóle. Oczekiwanie od partnerki wytrysku podczas orgazmu jest więc nieracjonalne. Można natomiast pomóc jej w sztuce doskonalenia własnych umiejętności seksualnych, które skutkować mogą kobiecym wytryskiem. Trudno znaleźć odpowiedź na pytanie, jak doprowadzić do kobiecego wytrysku, ponieważ wiąże się on głównie ze specyfiką odpowiedniego zaciskania i rozkurczania się pochwy. W dużej mierze zależy więc od sprawności kobiety (choć nie jest jej wyznacznikiem – co trzeba wyraźnie podkreślić). Partner swoimi działaniami może wspomóc kobietę. Przede wszystkim poprzez odpowiednią i cierpliwą stymulację punktu G.

Jak dojść do kobiecego wytrysku?

Kobiecy wytrysk w bezpośredni sposób związany jest z kurczliwością pochwy. Jej kurczliwość można samodzielnie zbadać, wkładając do pochwy palec, zaciskając na nim mięśnie i próbując go wyciągnąć. Im większy jest wyczuwalny opór, tym większa jest kurczliwość pochwy. Jeśli palec można bez problemu wyciągnąć, to znak, że warto popracować na kurczliwością mięśni pochwy.

Kobiecy wytrysk – jak pracować nad kurczliwością pochwy?

To, jak dojść do kobiecego wytrysku, jest związane przede wszystkim z treningiem mięśni pochwy. Słynne mięśnie Kegla powinny stać się centrum uwagi. Trening mięśni dna miednicy może nie tylko poprawić jakość życia seksualnego, lecz także wpłynąć na codzienny komfort (mięśnie te odpowiadają m.in. za trzymanie moczu). Warto je trenować także z myślą o porodzie – dobrze wyćwiczone zdecydowanie ułatwią parcie.

Bez pruderii o kobiecym wytrysku

Fenomen kobiecego wytrysku jest tematem słabo opracowanym głównie ze względu na tabu, jakie wiąże się z niektórymi zagadnieniami z zakresu seksuologii. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że wiele ćwiczeń na mięśnie Kegla, wzmacniających kurczliwość pochwy i mięśnie dna miednicy, to zalecane przez seksuologów rozwiązania. Trening taki uznawany jest za wskazany pod wieloma względami. Zarówno zdrowotnymi (odpowiedni trening pochwy, łatwiejszy poród, lepsze trzymanie moczu), jak i seksualnymi. Trening można wykonywać samodzielnie, jak i w czasie stosunku, „ćwicząc” odpowiednie zaciskanie się mięśni na penisie partnera. Tradycyjnym narzędziem do treningu mięśni Kegla są natomiast tzw. kulki gejszy, niestety sporo kobiet wstydzi się takich zakupów. Jeśli wizyta w sklepie z zabawkami erotycznymi stanowi problem, warto skorzystać z oferty "anonimowych" zakupów w sieci.

Warto natomiast pamiętać, że trening mięśni Kegla, i ewentualne dążenie do kobiecego wytrysku, powinno być samodzielną decyzją kobiety, a nie odpowiedzią na "wymagania" mężczyzny. Mężczyźni natomiast powinni zdawać sobie sprawę, że kobiecy wytrysk to kwestia indywidualnych cech organizmu partnerki, odpowiednich warunków w trakcie stosunku, sprzyjających skupieniu na penetracji okoliczności. Kobiecy wytrysk nie jest równoznaczny z orgazmem, kobiety przeżywające szczytowanie wcale nie muszą jednocześnie doświadczać wyrzutu wydzieliny.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Czy da się odbudować życie seksualne po zdradzie? Dr Andrzej Depko komentuje

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości