Styl życia

Pomysł na wielkanocny stoik w wazonie. Wykonasz go w kilka minut

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
ulapedantula.pl
kolorowe jajka, tulipany i wazon

Z okazji Wielkanocy w domach pojawiają się ozdoby - kolorowe figurki, zawieszki i dekoracyjne kompozycje z jajkami, królikami czy kurczakami. Dużą popularnością cieszą się również stroiki. Taki w wazonie przygotujesz na dosłownie na ostatnią chwilę przed świętami. Wszystkie elementy, z których go stworzysz, prawdopodobnie masz w swoim domu.

Wielkanocny stroik w wazonie

Zgodnie z tradycją przed Wielkanocą przystrajamy domy, tworzymy kolorowe dekoracje i malujemy pisanki. Wszystko po to, by w wyjątkowy sposób celebrować świąteczny czas. W sklepach można znaleźć mnóstwo ozdób, ale nic tak nie cieszy, jak przygotowanie czegoś własnymi rękami.

Dzień Dobry TVN - co było w programie 10. kwietnia?

Siostry Krupa pomagają Ukraińskim dzieciom
Siostry Krupa pomagają Ukraińskim dzieciom Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Ula Chincz, znana w sieci jako Ula Pedantula, podpowiada, jak wykonać efektowny stroik wielkanocny, który nie dość, że będzie tani i banalnie prosty w przygotowaniu, to jeszcze wszystkie elementy do jego wykonania możesz mieć w domu. Stroik w wazonie wypełniony kolorowymi jajkami będzie świetną dekoracją stołu.

Wielkanocny stroik - sposób wykonania

Weź duży wazon, a do środka wstaw mniejszy wazon lub wysoką szklankę. W przestrzeni między wazonami włóż ugotowane jajka - mogą być kurze, przepiórcze, wydmuszki, kolorowe pisanki - czym wypełnisz wazony zależy od twojej inwencji i kreatywności. Jeśli masz kolorowe jajka, możesz wymieszać je z białymi. Im wyższy i szerszy wazon, tym konstelacja będzie bardziej imponująca i więcej jaj się zmieści.

Do tak przygotowanego stroika wystarczy włożyć kolorowy bukiet kwiatów, np. tulipanów lub żonkili. Świetnie sprawdzą się też gałązki bazi, bukszpanu lub forsycji. Gotową ozdobę połóż na wielkanocnym stole. Będzie cieszyć oko przez całe święta. Stroik przygotowany przez Ulę Pedantuję znajdziesz TUTAJ.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: ulapedantula.pl

Źródło zdjęcia głównego: Frédéric Collin/Getty Images

Pozostałe wiadomości