Styl życia

Za kulisami Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. "Każdy powinien tu wejść i zobaczyć, ile to kosztuje pracy"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Alicja Myśliwiec, Bartek Jędrzejak
Za kulisami u Drakuli – Teatr Wielki Opera Narodowa od kuchni
Za kulisami u Drakuli – Teatr Wielki Opera Narodowa od kuchniDzień Dobry TVN
wideo 2/12

W ostatnim tygodniu kwietnia br. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się uroczysta premiera "Draculi". Widowisko z choreografią Krzysztofa Pastora przyciągnęło do stolicy wielu miłośników baletu, w tym także specjalnego gościa zza oceanu, który wylicytował zaproszenia na spektakl podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Dzień Dobry Tomasz Wietecha zajrzał za teatralne kulisy w towarzystwie reportera Bartka Jędrzejaka.

Za kulisami Teatru Wielkiego - Opery Narodowej 

Tomasz Wietecha przybył na światową premierę "Draculi" ze Stanów Zjednoczonych. Zaproszenia na spektakl wylicytował na aukcji zorganizowanej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wizyta w największym teatrze operowym w naszym kraju okazała się nie lada atrakcją dla oddanego miłośnika baletu.

- Jestem zachwycony tym wszystkim. Widz kupuje bilet, siada i myśli, że to wszystko jest takie proste. Dopiero jak się wejdzie na zaplecze, widzi się pracę tych wszystkich ludzi, te wszystkie przygotowania, to jest szok. Każdy powinien tu wejść i zobaczyć, ile to kosztuje pracy - ocenił mężczyzna.

"Dracula" na afiszu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej 

Uroczysta premiera "Draculi" odbyła się w ostatnim tygodniu kwietnia. Ku uciesze publiczności spektakl z muzyką Wojciecha Kilara i choreografią Krzysztofa Pastora w końcu trafił na deski Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

- Przy premierze bierze udział kilkaset osób. Sto osób w orkiestrze, prawie stuosobowy zespół baletowy, kilkadziesiąt garderobianych (...). Tutaj, w "Draculi", jest około 500 kostiumów - zauważyła dyrektor techniczna Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Małgorzata Szabłowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Alicja Myśliwiec, Bartek Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości