Porady

Jak dobieramy koszulę do garnituru? Podstawowe rady

Porady

Aktualizacja:
Fot. GettyImages / Tinpixels

By mężczyzna emanował elegancją, nie wystarczy tylko dobrze dopasowany garnitur. Ważne są jeszcze dodatki typu krawat, buty, skarpetki, no i koszula. Sprawdźmy, jak dobrać koszulę do garnituru.

Content: W męskiej szafie do wyboru powinno być stale kilka koszul – o różnych krojach i kolorach. Niektóre idealnie sprawdzą się jako dodatek do garnituru podczas oficjalnych wydarzeń, inne można dopasować również do jeansów. Choć nie ma sztywno spisanych zasad mówiących o tym, jak dobrać koszulę do garnituru, to jednak biorąc pod uwagę kilka prostych wskazówek, będziemy dobrze prezentować się na każdej uroczystości czy w biurze.

Jaka koszula pasuje do garnituru?

W zestawie koszul obecnych w męskiej szafie, bardzo często znajdują się te z krótkimi oraz długimi rękawami. Zastanawiając się, jaka koszula będzie pasować do garnituru, bierzmy pod uwagę wyłącznie te z długim rękawem. Powinien on wystawać o 1–1,5 centymetra z rękawa marynarki. To jedna z zasad męskiej elegancji. Dlaczego to takie istotne? To koszula może podkreślić nasz charakter i indywidualność, ale też sprawić, że nawet najlepiej dopasowany garnitur z najdroższej wełny straci swój urok, jeśli niewłaściwie ją dobierzemy. Bawmy się kolorami, zmieniajmy styl, eksperymentujmy z krojami koszul, bo udane ich zestawienie z garniturem może odświeżyć i urozmaicić nasz wizerunek. Od czego zacząć? Przede wszystkim zadbajmy o jakość koszuli do garnituru. Najlepiej, żeby była wykonana z lnu lub bawełny. Dodatek sztucznych tworzyw może spowodować, że nie będziemy czuć się dostatecznie komfortowo. Możemy kupować koszule o różnych odcieniach, rodzajach kołnierza i wzorach, ale pamiętajmy, że nie każdą uda się dopasować do garnituru.

Jak dobrać koszulę do niebieskiego i granatowego garnituru?

Niebieskie i granatowe garnitury to najbardziej uniwersalne rozwiązania. Cieszą się sporą popularnością wśród panów, ponieważ dobrze wyglądają i sprawdzają się przy różnych okazjach. Jaka koszula będzie pasować do niebieskiego garnituru? Jeśli wybieramy się na oficjalne wydarzenie, nie może być zbyt ostentacyjna – powinna być w neutralnych i spokojnych kolorach. Powinniśmy wtedy wyglądać skromnie, ale i elegancko. Jaki kolor koszuli pasuje do granatowego garnituru? Idealne na takie okazje będą koszule w kolorze białym lub błękitnym. Ale biała koszula sprawdzi się nie tylko na podniosłych uroczystościach czy biznesowych rautach. Z powodzeniem możemy potraktować ją jako element casualowego, codziennego stroju i dopasować koszulę do niebieskiego garnituru, który zakładamy na luźniejsze spotkania. By wyglądać nie tylko na luzie, ale i oryginalnie, do niebieskiego garnituru i białej koszuli dorzućmy krzykliwą muchę, kolorowe szelki zamiast paska i chusteczkę do kieszonki w marynarce.

Jaka koszula do szarego garnituru?

Popielaty, srebrny, stalowy – odcienie szarego to popularne kolory oficjalnego stroju dla mężczyzny. A jaka koszula będzie pasować do szarego garnituru? Jeśli mamy wątpliwości co do kolorów i kłopot z ich doborem – zostańmy przy bieli. Ale nie jest to jedyna możliwość. Do szarego garnituru pasować będą koszule o różnych barwach oraz wzorach. Białą ubierajmy na oficjalne wyjścia, kiedy chcemy błysnąć klasyczną elegancją. Czarna doda nam szyku. Te bardziej wzorzyste koszule mają mniej formalny charakter. Musimy również pamiętać, że jeśli chcemy mocno zaskoczyć towarzystwo krzykliwą koszulą, dopasujmy do niej mniej rzucający się w oczy krawat. W innym przypadku nasza stylizacja będzie zdecydowanie przejaskrawiona.

Jaka koszula będzie pasować do czarnego garnituru?

Również czarny garnitur możemy zestawiać z różnymi koszulami, jednak powinny one mieć jednolity kolor. Biała koszula do czarnego garnituru to rozwiązanie i na oficjalne wydarzenia, i do pracy. Jaki krawat najlepiej dopasować do białej koszuli i czarnego garnituru? Pamiętajmy, że to strój formalny, więc krawat powinien mieć kolor czarny lub ewentualnie granatowy. Tylko w przypadkach mniej formalnych możemy pozwolić sobie na eksperymentowanie z kolorami, które ożywią stylizację. Z kolei czarny kolor koszuli wyśmienicie wyglądać będzie przy czarnym garniturze. Jest to bardzo bardzo eleganckie zestawienie, który może wzbudzić uznanie zarówno u pań, jak i panów.

Jak dobrać koszulę do garnituru na wesele?

W związku z tym, że ślub to wydarzenie o charakterze formalnym, obowiązuje nas strój formalny, czyli garnitur czarny, ewentualnie w kolorze granatowym bądź grafitowym. Jeśli przyjęcie odbywa się w dzień, może to być kolor szary w różnych odcieniach. Jaka koszula obowiązuje do garnituru na wesele? Bez względu na porę roku nie zakładajmy koszuli z krótkim rękawem do garnituru na wesele. Stanowi ona element stroju dziennego i noszenie do niej krawata to modowa wpadka. Jakie rozwiązanie? Znów klasyka. Biała lub błękitna koszula i eleganckie spinki przy mankietach. Żadne kratki ani tłoczenia. Możliwy jest wyłącznie delikatny deseń. I pamiętajmy, by na tego rodzaju uroczystościach nie zdejmować marynarki, chyba że upał daje się we znaki. A jaką koszulę dobrać do muchy i garnituru? Tu mamy większe wyzwanie bowiem istotne są proporcje kołnierzyka, tak by jego skrzydełka stanowiły podstawę dla muchy (im większy kołnierz, tym większa mucha). Guziki mogą być schowane pod listwą, ale nie jest to żelazna zasada. Koszula, którą dobieramy do muchy, powinna być wykonana z gładkiego materiału, najlepiej satyny.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Justin Bieber zdradził znaczenie niektórych tatuaży. Czym się inspirował?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości