Majówka 2023. Można mieć nawet 9-dniowy długi weekend

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Majówka nie musi być nudna – pomysły na zabawy
Majówka nie musi być nudna – pomysły na zabawyDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Majówka w 2023 roku wypada niezwykle korzystnie. Osoby pracujące od poniedziałku do piątku, biorąc zaledwie kilka dodatkowych dni urlopu, mogą mieć ponadtygodniowy długi weekend. Jak i kiedy wziąć urlop, aby mieć jak najdłuższą majówkę?

Majówka 2023 - kiedy wypada?

Dni wolne najczęściej trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwłaszcza, jeśli jest to tak oblegany termin jak majówka. A ta w tym roku wypada szczególnie kusząco. Dni ustawowo wolne od pracy są 1 i 3 maja, odpowiednio w poniedziałek i środę. A to dla osób pracujących od poniedziałku do piątku oznacza, że z automatu będą miały długi weekend kwietniowo-majowy. Będą to 29-30 kwietnia i 1 maja, a następnie 2 maja, który jest dniem roboczym i znowu wolny - 3 maja.

Długi weekend na majówkę 2023

Oprócz długiego weekendu kwietniowo-majowego można wziąć dodatkowe dni urlopu i cieszyć się pełnym tygodniem bez pracy. Aby tak się stało, będziemy potrzebowali wziąć 3 dni urlopu - 2, 4 i 5 maja. W ten sposób nasz długi weekend zaczniemy 29 kwietnia, a skończymy go dopiero w niedzielę 7 maja.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Sprawdź więcej naszych materiałów związanych z majówką:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: nicoletaionescu/Getty Images

Pozostałe wiadomości