Z miłości do pieśni i tańca. Ludowy zespół z Andrychowa ma już 25 lat

Autor:
Justyna
Piąsta
Łączy ich miłość do tańca, śpiewu i gór
Łączy ich miłość do tańca, śpiewu i gór Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów" zrzesza młodych i starszych artystów. Członkowie rozśpiewanej grupy opowiedzieli o tym, jak zaczęła się ich przygoda z folklorem. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN dali też popis swoich wokalnych i tanecznych umiejętności.

Taniec i śpiew z gór

Zespół "Andrychów" popularyzuje autentyczną muzykę, śpiew i tańce regionu Krakowiaków Zachodnich. Jadwiga Balon trafiła do tej grupy zupełnie przez przypadek.

- Chodziłam na aerobik i tam spotkałam Zofię Wanat, założycielkę zespołu "Andrychów". Tak wspaniale opowiedziała o tym zespole, że byłam zachwycona - powiedziała Jadwiga. - Powróciłam do domu, namówiłam męża i po tygodniu mąż ze mną poszedł - dodała.

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów"

W artystycznej grupie spotykają się różne pokolenia. I młodzi, i starsi uwielbiają występować razem na scenie.

- To łączy nas. Ja jestem w zespole już 16 lat, dość sporo. Z rodzicami wyjeżdżaliśmy na różne wycieczki i bardzo nas to zainteresowało - powiedział Dariusz Balon, syn Jadwigi.

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów" zaśpiewał i zatańczył specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN. Występ można zobaczyć w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości