Styl życia

Suszy kwiaty i oprawia je w ramki. Dzięki niej bukiet ślubny zostanie z tobą na zawsze

Styl życia

Od teraz kwiaty nie będą skazane na wyrzucanie ich do śmieci po kilku dniach stania w wodzie. Sandra Matyja znalazła idealne rozwiązanie na ich uwiecznienie. Na początku pandemii wpadła na pomysł, aby suszyć kwiaty i tworzyć z nich piękne kompozycje w ramkach. Na tym nie poprzestała, tworzy także podobne pamiątki z bukietów ślubnych i kwiatowe literki z okazji wyboru imienia dla nowonarodzonego dziecka lub jako prezent na dowolną okazję. Zobaczcie, jak tworzy się takie cuda z kwiatów.

Suszenie kwiatów, czyli pandemiczny biznes

Sandra zawodowo jest specjalistką ds. marketingu. Obecnie zajmuje się suszeniem kwiatów, oprawianiem ich w ramki i sprawiania, że rośliny zostaną z nami na zawsze. Pomysł na biznes pojawił się rok temu, kiedy z rodziną uciekła z miasta.

- Przez pandemię większość czasu spędzałam na wsi. Siedząc w ogrodzie naszła mnie refleksja, jak te kwiaty są piękne, ale jak ich piękno jest ulotne. Stwierdziłam, że może stworzę dla siebie do domu taki obrazek, dekorację. Zaczęłam wtedy z teściową suszyć kwiaty - wspominała Sandra Matyja.

- Robię kompozycje np. z bukietów ślubnych. Zrobiłam ostatnio też metryczkę z datą urodzenia na chrzest, do której dodałam kwiaty - opowiadała w Dzień Dobry TVN

Jak suszyć kwiaty?

Ekspertka podczas suszenia kwiatów zaczęła dopatrywać się wielu zależności - nie można wszystkich roślin traktować jedną miarą, każda potrzebuje innego czasu i sposobu oraz specjalnego podejścia. Jej zdaniem, z kwiatami jest jak z ludźmi - jeden potrzebuje mniej uwagi, drugi więcej.

- Suszę kwiaty w prasce. Kładziemy na kartonie, górą do dołu. Później przykrywamy kartonem i obciążamy - ja skręcam wszystko śrubkami. W prasce trzymam kwiaty około tygodnia - tłumaczyła Sandra Matyja.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości