Jak zdrowo zrzucić zbędne kilogramy? Dietetyczka nie wyklucza słodyczy z diety

Wiosna zwiastuje nie tylko słońce, ale także sport na świeżym powietrzu. To także moment, kiedy wielu z nas w walce o lepszą sylwetkę, narzuca sobie diety przed sezonem letnim. Niestety nie zawsze nasze wysiłki odnajdują odzwierciedlenie w efektach.

Jak zacząć się odchudzać?

Karolina Rucińska ważyła kiedyś 80 kg. Przeszła wszelkie możliwe treningi, chudła i tyła na przemian, aż w końcu przyszedł moment, że waga zaczęła spadać na dobre. Dziewczyna w niecały rok zrzuciła 20 kg.
- Miałam wiele prób, jeżeli chodzi o odchudzanie. Z biegiem czasu wiem, że rzucałam się na głęboką wodę. Przez brak przygotowania pojawiały się kontuzje. Po jakimś czasie zauważałam efekty, ale później przychodziła demotywacja. Wtedy zajadałam swoją porażkę. Chciałam się czuć lepiej w swoim ciele, ale nie określałam ile chcę ważyć - wyznała Karolina Rucińska.
- Czynnikiem do zadbania o siebie było zdrowie - rutynowa kontrola u lekarza. Pani doktor powiedziała, że jestem za młoda na takie problemy zdrowotne. Stwierdziłam, że skorzystam z fachowej pomocy - dodała.

Jak ćwiczyć, żeby chudnąć?

Agata Dąbrowska to trenerka i dietetyczka, która na dobre pomogła pożegnać się Karolinie z nadwagą. Ekspertka radzi, jak nie zniechęcać się podczas walki o lepszą formę.
- Nie bójmy się próbować. Karolinie udało się w mniej niż w rok zgubić 20 kg. Miała porażki i każdy z nas je ma. Trzeba szukać rozwiązania, które doprowadzi nas do celu. Systematyczne działania przynoszą naprawdę fajne efekty - zapewniała Agata Dąbrowska, trenerka, dietetyczka - powiedziała.
- Jeżeli ktoś ma problemy zdrowotne, to trening musi być dopasowany do indywidualnych preferencji. W innym wypadku można wyrządzić sobie więcej szkody, niż pożytku. Zdarzają się kontuzje, które mogą nas wyeliminować z tego sportu. To kończy się podjadaniem i dodatkowymi kilogramami - dodała Agata Dąbrowska.

Dieta wspomagająca odchudzanie

Ćwiczenia to jedno, ważne jest także, co trafia na nasz talerz. Nie musimy wcale stosować rygorystycznych diet, żeby osiągnąć swój cel.
- Karolina je 3 posiłki dziennie. Wcale nie trzeba jeść 5 posiłków, ale można i nie wykluczamy tego modelu. Jeżeli natomiast ktoś się dobrze czuje na 3 posiłkach i je w regularnych odstępach, to jest to dobre rozwiązanie - mówiła Agata Dąbrowska.
- 80 proc. zdrowej diety i 20 proc. na zachcianki. Wtedy nie będziemy czuli, że jesteśmy na rygorystycznej diecie - dodała.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz też:
Autor: Oskar Netkowski
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości