Finanse i Praca

Wakacje kredytowe w banku PKO BP - jak złożyć wniosek online?

Finanse i Praca

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
ww.pkobp.pl
Kredyt

Wakacje kredytowe stają się rzeczywistością, a placówki rozpoczynają przyjmowanie wniosków o zawieszenie spłat. Klienci banku PKO PB złożą je wygodnie online już od 29 lipca. Jak to zrobić?

Wakacje kredytowe w PKO BP

Od 29 lipca kredytobiorcy będą mogli rozpocząć proces ubiegania się o ustawowe wakacje kredytowe. Wniosek skierowany jest do osób, które zawarły umowę z bankiem przed 1 lipca tego roku, a okres kredytowania kończy się po 31 grudnia 2022 roku. Dokument składa jeden ze współkredytobiorców.

Finanse i praca

Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jak czytamy na oficjalnej stronie PKO Banku Polskiego, spłatę można zawiesić na okres nawet 8 miesięcy. Żeby skorzystać z pełnych 2 miesięcy zawieszenia (1.08-30.09.2022) wniosek należy złożyć do 29 sierpnia. Dostarczony od 30 sierpnia do 30 września zawiesi ją jedynie na miesiąc.

Jeżeli ubiegamy się o zawieszenie spłaty w okresie 1.10-31.12. 2022 r. wniosek należy złożyć do 30 listopada. Złożony od 1.12 do 31.12 zawiesi spłatę kredytu na jeden miesiąc. Kredytobiorcy mogą wybrać także opcję składania go po 1 miesiącu w każdym kwartale 2023 r.

Wakacje kredytowe w PKO BP - jak złożyć wniosek online?

Jak złożyć wniosek online? Operację należy wykonać przez system iPKO

  • W systemie internetowym wyszukujemy opcję "Moje sprawy". Następnie przechodzimy do sekcji "Dyspozycje i zaświadczenia" i wybieramy "Nowa dyspozycja".
  • Gdy znajdziemy się w dziale "Kredyty hipoteczne", przechodzimy do "Rządowego zawieszenia spłaty kredytu" (Rządowe wakacje kredytowe 2022-2023).
  • Na kolejnej stronie wybieramy odpowiedni kredyt. W tym momencie decydujemy też, w jaki sposób bank ma powiadomić nas o zawieszeniu spłaty i potwierdzamy dyspozycję.

Skorzystanie z wakacji kredytowych powoduje, że okres kredytowania zostanie wydłużony.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: ww.pkobp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bymuratdeniz/Getty Images

Pozostałe wiadomości