Styl życia

Bliźniaczki syjamskie gwiazdami TikToka. Jak wygląda życie dwóch osób z jednym ciałem?

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Bliźniaczki syjamskie gwiazdami TikToka

Te dziewczyny podbijają TikToka. Carmen i Lupita Andrade to 22-letnie bliźniaczki syjamskie, które otwarcie opowiadają w sieci o swojej codzienności. Mimo że łączy je jedno ciało, podkreślają, że są całkowicie różnymi osobami.

Bliźniaczki syjamskie podbijają TikToka

Ciąża z bliźniętami syjamskimi z medycznego punktu wiedzenia jest bardzo trudna i ryzykowna. Dzieci zazwyczaj umierają jeszcze w łonie matki, bądź rodzą się martwe. Carmen i Lupita miały jednak szczęście. Dziewczynki przyszły na świat 22 lata temu. Jak się okazało, dzielą wspólny układ krążenia, trawienny i rozrodczy, a także nogi oraz wątrobę. Mają zaś osobne ręce, serca, płuca i żołądek. Jak wygląda ich codzienność? O tym dziewczyny chętnie opowiadają na TikToku, gdzie śledzi je ponad 2,6 miliona osób.

Przeszczep serca

Losy dwóch par skrzyżowały się na sali operacyjnej
Losy dwóch par skrzyżowały się na sali operacyjnej Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Bliźniaczki syjamskie – historia Carmen i Lupity

Carmen i Lupita Andrade urodziły się w Meksyku. Gdy rodzice dowiedzieli się, że dziewczynki są bliźniaczkami syjamskimi, rozpoczęły się poszukiwania pomocy. Rodzina dwa lata później, w 2002 roku, przeprowadziła się do USA do Connecticut, gdzie dziewczynki miały zapewnioną specjalistyczną opiekę medyczną.

Lekarze rozważali nawet rozdzielenie bliźniaczek, jednak ze względu na zbyt dużą liczbę wspólnych organów oraz wspólny odcinek dolny kręgosłupa, nie było to możliwe. Same siostry również nie zabiegały o rozdzielenie. Jak przyznały w 2016 roku podczas rozmowy z Hartford Courant, łączy je fantastyczna duchowa więź.

- Ryzyko jest o wiele większe niż szansa na pozytywny efekt, dlatego nie zdecydowałyśmy się na operację. Jesteśmy tak emocjonalnie związane, że nie miałoby to sensu – mówiły.

Wspólne ciało, dwa charaktery

Bliźniaczki głośno i publicznie mówią o tym, że choć łączy je jedno ciało, są zupełnie inne. Mają różne charaktery i zdolności. W czasach szkolnych Carmen uwielbiała się uczyć i żartować, Lupita zaś była nieco bardziej wyciszona, miała też problemy z czytaniem oraz z testami.  

Co więcej, dziewczyny odrębne podejście miały także do malowania. Carmen swoje wdzięki z chęcią podkreślała maskarą do rzęs, Lupita zaś nie czuła nigdy potrzeby robienia make-upu.

Siostry wspólną pasję znalazły w sieci, a konkretnie na TikToku. Tam publikują filmiki, zdradzają, jak wygląda ich codzienne życie, a także poruszają ważne społecznie kwestie dotyczące m.in. praw kobiet, feminizmu, aktywizmu społecznego, czy mizoginii.

@carmenandlupita Thank you for coming to my show @anthonypadilla original sound - Carmen and Lupita

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Eugenio Marongiu/GettyImages

Pozostałe wiadomości