Program "Nastolatki rządzą… kasą" oczami jego bohaterów. "Zobaczyłam, że pieniądze nie są nieskończone"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Nadchodzi finansowa rewolucja!
Nadchodzi finansowa rewolucja! Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Zarządzanie domowym budżetem to odpowiedzialne zadanie. Zwykle spoczywa ono na barkach dorosłych, ale w nowym formacie TVN planowaniem miesięcznych wydatków całej rodziny zajmą się nastolatki. Jakie korzyści niesie za sobą tak osobliwa zamiana ról? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedzieli prowadzący program "Nastolatki rządzą... kasą" Marcin Józefaciuk oraz bohaterowie pierwszego odcinka show, Kornelia Nekanda-Trepka i jej bliscy.

"Nastolatki rządzą… kasą" - nowy program na antenie TVN

Pierwszy odcinek programu "Nastolatki rządzą... kasą" z całą pewnością zapewni widzom TVN szereg niepowtarzalnych emocji. Wszystko to za sprawą wyjątkowej bohaterki, Kornelii, która zgodziła się przejąć całkowitą kontrolę nad domowym budżetem, którym do tej pory dysponowali jej rodzice. W pełnieniu nowych obowiązków pomagał jej nauczyciel z osiemnastoletnim stażem, wicedyrektor szkoły i ultramaratończyk, Marcin Józefaciuk.

- Zostałem przywitany w sposób serdeczny. To było dla mnie ważne, że to jest otwarta rodzina, która chciała współpracować. Chciała zobaczyć, co się stanie, jak trochę te role się odmienią (...). Kornelka stworzyła swoje własne zasady, których rodzina musiała się trzymać (...). Ja miałem tam kilka ról (...). Wprowadziłem rodzinę w ideę programu. Rozliczałem. Byłem też takim obserwatorem (...). Tak naprawdę w pewnym momencie te finanse zeszły na drugi plan i zaczęło się prawdziwe życie emocjonalne - zapewnił prowadzący program "Nastolatki rządzą... kasą".

Program "Nastolatki rządzą… kasą" oczami jego bohaterów

Rozporządzanie dochodami rodziców to niełatwe wyzwanie. Kornelia musiała zatroszczyć się o potrzeby wszystkich członków rodziny, opłacić rachunki i dopilnować, by w lodówce nie brakowało jedzenia. Udział w programie był dla niej cenną lekcją. - Zobaczyłam, jak to wygląda, że te pieniądze nie są takie nieskończone - przyznała nastolatka.

Rodzice Kornelii także mieli szansę się czegoś nauczyć. Oboje przekonali się, że ich pociecha jest w stanie odnaleźć się w każdych okolicznościach. - My znamy naszą córkę i wiemy, że jest fajną, elokwentną i dosyć mądrą, jeśli chodzi o pieniądze, osobą (...). Chcieliśmy zobaczyć, jak sobie poradzi z nami, z rodziną - zdradziła Honorata Nekanda-Trepka.

Pierwszy odcinek programu "Nastolatki rządzą… kasą" już 14 marca o godz. 21:35 na antenie TVN.

"Nastolatki rządzą… kasą". Zobacz wideo:

Nastolatki rządzą… kasą
Nastolatki rządzą… kasą Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości