Świat

Michał Cessanis na austriackim lodowcu Stubai. "Popularne miejsce dla rodzin z dziećmi"

Świat

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Michał Cessanis, Marek Zieliński
Do zobaczenia na austriackim lodowcu Stubai
Do zobaczenia na austriackim lodowcu Stubai Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Michał Cessanis postanowił zabrać widzów Dzień Dobry TVN w kolejne niezwykłe miejsce. Tym razem dotarł do Innsbrucku, czyli stolicy Tyrolu. To doskonały kierunek na weekendowy wyjazd. Podróżnik pokazał atrakcje tego miejsca.

Michał Cessanis w Alpach

Michał Cessanis zabrał widzów do Insbrucku, stolicy Tyrolu. Obowiązkowym punktem takiej wycieczki są Alpy. Najlepiej dolecieć do Monachium, a następnie wypożyczonym samochodem dojechać w samo serce Alp. Taka jazda trwa około dwóch godzin. Można zwiedzić legendarną skocznię narciarską Bergisel, Pałac Cesarski Hofburg czy Zamek Ambras.

Jedną z najważniejszych atrakcji, jest oczywiście jazda na nartach. Michał Cessanis odwiedził manufakturę nart. To tam tworzone są jedyne w swoim rodzaju narty według indywidualnego projektu. - Nie ma drugiego takiego miejsca w Tyrolu, gdzie możesz je zrobić - powiedział Dennis Messemer.

Lodowiec Stubai

Michał Cessanis wybrał się na Lodowiec Stubai. To jego ulubione miejsce do jazdy na nartach i największy teren lodowcowy w Austrii. Kolejką gondolową wjechał na niemal 3000 m n.p.m. i tam wypożyczył sprzęt. - Pogoda jak zwykle gwarantowana na lodowcu. Sprzęt też już mam, za jego wypożyczenie na jeden dzień zapłaciłem 37 euro, ale też mam instruktora. To już moja tradycja - tłumaczył Cessanis.

- Mamy 37 tras. To jest największy resort narciarski na lodowcu w całej Austrii. Te szczyty dookoła mają prawie 3000 m - powiedział Karl Span, instruktor narciarski.

Podróżnik wspomniał, że na dach Tyrolu warto także wjechać bez nart. Przede wszystkim dla widoków, które się tam rozpościerają.

- To bardzo popularne miejsce dla rodzin z dziećmi. Mamy bardzo dużo różnych tras, nawet dla dzieci. Tych łatwych, ale także są szkółki dla dzieci, które nie jeżdżą na nartach. Dla tych lepiej jeżdżących mamy specjalne pakiety dla rodzin z dziećmi. Oczywiście jest to miejsce także dla zaawansowanych narciarzy, mamy wiele czerwonych i czarnych tras - wspomniała Catherine Prost, mieszkanka Tyrolu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Michał Cessanis, Marek Zieliński

Pozostałe wiadomości