Rzucili Bieszczady i przeprowadzili się na Mazury. "To był taki zew"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Arkadiusz Gdula
Rzucili Bieszczady i wyjechali na… Mazury
Rzucili Bieszczady i wyjechali na… Mazury Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Agnieszka Ostrowska-Błońska i Paweł Błoński obecnie mieszkają na Mazurach, ale jeszcze niedawno byli związani z Bieszczadami. Urzekły ich jeziora i w ciągu kilku dni podjęli decyzję, że przeprowadzają się na północ Polski. Jak zdradzili w materiale Dzień Dobry TVN, na miejscu dostrzegli pewien problem, z którym postanowili się zmierzyć.

Pokochali Mazury

Wyjechali na Mazury na kilka dni. Nie sądzili, że zamienią się na ich stałe miejsce zamieszkania. Urzekło ich to, że można wyjść z domu i od razu znaleźć się nad jeziorem. Okazało się jednak, że życie w tym miejscu ma nie tylko plusy.

- Jak się zamieszkało nad wodą, dookoła sami wędkarze, to był taki zew. Zacząłem o tym wszystkim czytać, zgłębiać ten temat i zaczęliśmy dostrzegać wiele takich problemów z tym, co dookoła wędkarstwa - powiedział Paweł Błoński.

Ludzie przebywający na pomostach zostawiają po sobie zużyte opakowania i inne śmieci. Para postanowiła wyedukować społeczeństwo i stworzyła ilustracje, w których były poruszane tematy zaśmiecania, kłusownictwa czy zabijania ryb bez powodu.

Wędkarski komiks

Komiksy doskonale odwzorowują prawdziwe życie wędkarzy. Do autorów docierają komentarze, że to, co robią ma przełożenie na ich zachowania.

- Mamy dziadka, wędkarze będą znali ten termin, który jest typowym mięsiarzem. Wszystko, co wyciąga z wody, na patelnie. (...) Z drugiej strony pokazujemy też to najmłodsze pokolenie, które dba o ryby, nie zabija - powiedział Paweł Błoński.

Para dała doskonały przykład wędkarzom, którzy zaczęli sami zbierać śmieci i dbać o miejsca, w których łowią. - Zrobiliśmy taką akcję wśród wędkarzy pt. "Ryby nie śmiecą" i poprosiliśmy, żeby pisali swoje hasła, żeby zachęcić do nieśmiecenia nad wodą - wyjaśniła Agnieszka Ostrowska-Błońska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości