Polska

Podwyżki cen biletów kolejowych w Polregio. Nowy cennik od sierpnia

Polska

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
podroze.gazeta.pl
Pociąg regionalny Polregio

Przewoźnik Polregio poinformował o zmianach cen biletów. Pasażerowie będą musieli zapłacić od kilkudziesięciu groszy do nawet 100 złotych więcej za przejazdy pociągami. Które bilety zdrożeją najbardziej?

Podwyżki cen biletów w Polregio od sierpnia

Polregio to przewoźnik kolejowy obsługujący lokalne połączenia w Polsce. Nowy cennik Polregio ma obowiązywać od 1 sierpnia 2022 roku. Zmienią się ceny większości biletów.

Dlaczego pociągi się spóźniają?
Dlaczego pociągi się spóźniają? Źródło: Dzień Dobry TVN

Cena biletów jednorazowych na krótkich dystansach zostanie podniesiona o kilkadziesiąt groszy. Na dłuższych, o kilka złotych. Dla przykładu - do końca lipca bilet na 100-kilometrową podróż kosztuje 24 zł. Od 1 sierpnia już 27,80 zł.

Największe zmiany dotyczą biletów okresowych. Miesięczny na dystansie do 50 km kosztował 322 zł, od po podwyżce będzie to 370 zł. Najbardziej zdrożeje bilet kwartalny. Cena została podniesiona o ponad 100 zł. Na trasę długości 50 km obecny koszt to 790 zł. Od 1 sierpnia 908 zł.

Podwyżki dotyczą również biletów ulgowych - dla studentów, osób z niepełnosprawnościami i seniorów.

Wzrost cen przewozu zwierząt w Polregio

Polregio podnosi również ceny przewozu zwierząt domowych. Od sierpnia bilety dla czworonogów będą kosztowały 50 gr więcej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: podroze.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Widak/Getty Images

Pozostałe wiadomości