Podróże

Niepełnosprawność nie musi być przeszkodą. Michał i Bartosz chcą łazikiem zdobyć Himalaje

Podróże

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Łazikiem w Himalaje

Michał Woroch i Bartosz Mrozek od lat poruszają się na wózkach inwalidzkich i kochają góry. Niepełnosprawność nie jest jednak dla nich żadną przeszkodą i wkrótce wyruszą w Himalaje, aby zdobyć Annapurnę. Jak zamierzają tego dokonać? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Wheelchairtrip Himalayas Challenge 2021, czyli łazikiem w Himalaje

Michał Woroch i Bartosz Mrozek zdecydowali się wyruszyć w Himalaje i okrążyć Annapurnę, dziesiąty co do wysokości szczyt świata. Ze względu na niepełnosprawność podróżnicy zamierzają tego dokonać na specjalnie zaprojektowanych łazikach. - Znamy się od 14 lat. Kiedy spotkaliśmy się na urodzinach u Andrzeja Bargiela, Bartek powiedział, że zajmuje się projektowaniem łazików i zapytał, czy nie zrobilibyśmy czegoś wspólnie. Wtedy zaproponowałem, żebyśmy pojechali w Himalaje - wspominał w Dzień Dobry TVN Michał Woroch, podróżnik, wyprawy Wheelchair Trip Himalayas Challenge 2021.

Skąd pomysł, żeby wybrać się w Himalaje właśnie z łazikiem? - Mieszkam w Zakopanem i chciałem swobodnie po wypadku poruszać się po okolicy. Wtedy pomyślałem o zakupie łazika. Niestety wszystkie pojazdy tego typu szybko się rozpadały. W końcu znalazł się ktoś, kto stworzył dla mnie taki pojazd - mówił Bartosz Mrozek.

Łazikiem w Himalaje - jak się przygotowali do wyprawy?

Choć Annapurna nie jest wymagającą górą i do trekingu można się przygotować w ciągu pół roku, to obaj panowie potrzebowali znacznie więcej czasu. - Wszystko przez to, że poruszamy się na wózkach - tłumaczył Michał. Natomiast na szlaku nie będzie żadnego szczególnego traktowania. - Po zakupieniu żywności dostaniemy dostęp do specjalnych nieogrzewanych pomieszczeń, w których będziemy mogli się przespać - dodał podróżnik.

Trasa, którą zamierzają pokonać, liczy około sześćdziesięciu kilometrów. Ich zmagania będzie rejestrowała kamera, a zgromadzony materiał stanie się bazą do filmu dokumentalnego. Ile zajmie im pokonanie takiej odległości? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości