Podróże

Kulisy "Kobiety na krańcu świata". "Mieliśmy tłumacza, który rzucił pracę". Co jeszcze się wydarzyło?

Podróże

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Martyna Wojciechowska – koniec sezonu

"Kobieta na krańcu świata" to jeden z najbardziej popularnych formatów emitowanych na antenie TVN. W niedzielę, 12 grudnia, widzowie mogli obejrzeć ostatni odcinek 13. sezonu tego niezwykłego programu. Jak Martyna Wojciechowska wspomina pracę na planie?

"Kobieta na krańcu świata". Finał 13. sezonu

Właśnie zakończył się 13. sezon programu "Kobieta na krańcu świata". W czasie pracy nad nim Martyna Wojciechowska wraz z ekipą przejechała ponad 73 tysiące kilometrów. W ostatnim odcinku serii widzowie mogli podejrzeć, jak wyglądała praca na planie.

- Uwielbiam te odcinki specjalne, te odcinki "making-of", czyli jak powstawał program "Kobieta na krańcu świata". To jest taki czas, kiedy możemy pokazać, jak to wszystko wygląda od kuchni. Żeby powstał taki odcinek, potrzebujemy nagrać 30-40 godzin materiału, a z tego wybrać niespełna pół godziny, żeby Państwo mogli poznać historię kolejnej bohaterki - mówiła w Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka.

Podczas pracy na planie może wydarzyć się wszystko. - W Egipcie mieliśmy tłumacza, który rzucił pracę. Trzasnął drzwiami na ujęciu. Ja zostałam z google translate. Mówiłam do telefonu, odtwarzałam dźwiękowo, ale to się w ogóle nijak miało do tego, co chciałam powiedzieć. Cała ta scena będzie w tym odcinku - zapowiedziała Martyna.

Co się działo na planie "Kobiety na krańcu świata"?

Podczas pracy nad programem zdarzały się też miłe sytuacje. Na przykład na pustyni w Dubaju Martyna Wojciechowska spotkała Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora - kolegów z rajdu Dakar. - Będą w tym odcinku. To właśnie te osoby, których w samych odcinkach nie widać, ale w odcinku "making-of" jak najbardziej - dodała nasza rozmówczyni.

Co było największym wyzwaniem podczas pracy nad 13. sezonem programu? - To był tak niesamowity, tak energetyczny sezon, tak witalny. (...) Sięgnęliśmy po tematy pozornie znane, czyli realizowaliśmy odcinki w krajach pozornie znanych, nawet turystycznie. Pokazaliśmy je z zupełnie innej strony i z tego jestem szczególnie dumna - przyznała.

Czy podróżniczka ma swój ulubiony odcinek? Czy powstanie 14. seria "Kobiety na krańcu świata"? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

„Kobieta na krańcu świata” od kulis
„Kobieta na krańcu świata” od kulis Jak powstawał program "Kobieta na krańcu świata"? Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości