Podróże

Ahlbeck - kurort, który warto odwiedzić także zimą. "To idealne miejsce na spacery"

Podróże

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Marek Zieliński
Do zobaczenia w Ahlbeck

Będąc nad polskim morzem warto wybrać się na wyspę Uznam do miejscowości Ahlbeck. Co można tam zobaczyć? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Ahlbeck - co warto zobaczyć?

Będąc w Świnoujściu, warto wybrać się do pierwszej miejscowości po niemieckiej stronie granicy. Jest nią Ahlbeck. Na miejscu trzeba koniecznie zobaczyć molo, które jest jednym z najstarszych w Europie. - Powstało w XIX wieku. Wówczas Ahlbeck był rybacką wioską, ale przyjeżdżali tu już wtedy turyści. Mamy tu swoje Trójmiasto - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. Nazywamy je cesarskim kurortem - mówił Sven Bruemmel. W tamtejsze rejony warto się wybrać także zimą. - To idealne miejsce na spacery. Przewietrzenie głowy świeżym powietrzem. Niektórzy jeżdżą wzdłuż plaży konno - dodał Sven.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Ahlbeck - co warto zjeść?

Podczas wizyty w kurorcie trzeba spróbować lokalnego przysmaku, czyli Fischbrötchen. Co to takiego? - To bułka ze śledziem. Taki najbardziej znamienity i znany jest Matias Brötchen. (...) To jest najpopularniejszy śledź, jest bardzo tłusty, ale nie jest kaloryczny. Bo to jest śledź, który nie miał jeszcze tarła, jego mięso jest subtelnie delikatne i rozpływa się w ustach - mówił Tomasz Olechwir, przewodnik.

Na tym jednak atrakcje kurortu się nie kończą. Wieczorem na tamtejszej plaży można znaleźć bursztyny. Czy Michał Cessanis miał szczęście? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości