Parenting

Wykorzystuje brudne dziecięce ubranka jako papier toaletowy. "Materiał jest delikatniejszy"

Parenting

Autor:
Adam
Barabasz
Dziecko w koszu na pranie

Amerykańska tiktokerka znalazła niezwykłe zastosowanie dla ubrań niemowlaka. Pomysł młodej mamy jest utrzymany w duchu zero waste. Choć wydaje się kontrowersyjny, szybko podbił serca internautów. Godny naśladowania?

Rodzice zero waste

Wszyscy świeżo upieczeni rodzice wiedzą, że pojawienie się w domu malucha oznacza niekończące się pranie. Dlaczego zatem nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu, zaoszczędzając przy okazji odrobinę pieniędzy i działając w imię dobrej planety.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Alice, której tiktokowy profil crunchyipadbaby obserwuje 72 tys. użytkowników, postanowiła przejść do czynów i znalazła nietypowe zastosowanie dla dziecięcych ubranek przeznaczonych do prania. Jej rozwiązanie przypadnie do gusty wszystkim, którzy w ostatnich latach bali się, że zabraknie papieru toaletowego.

Ekologiczna toaleta

Kobieta oraz jej mąż żyją w duchu zero waste, a swoje dziecko nazywają "Paprotką". Nie powinien więc dziwić fakt, że w ich domu nic się nie marnuje. Dumna ze swojego pomysłu Alice, postanowiła pochwalić się, że brudne ubranka "Paprotki" są wykorzystywane jako papier toaletowy. Na swoim kanale opublikowała nagranie, na którym można zobaczyć stos dziecięcej garderoby ułożony na spłuczce sedesu.

- Kiedy ubrania "Paprotki" stają się zbyt poplamione, by je nosić, zamieniają się w papier toaletowy - mówi głos lektora podłożony w filmie.

Obserwatorzy natychmiast pokochali ten pomysł. - "To genialne! Zwłaszcza, że materiał jest delikatniejszy od ręcznika", "Jesteś moją życiową inspiracją", "Jesteś taka mądra, choć ja miałabym problem z tym, żeby podcierać się ubraniami mojego dziecka" - pisali internauci. Choć pomysł może wydawać się absurdalny, należy zaznaczyć, że autorka nagrania nie spłukuje ubrań w kanalizacji. Bawełniane koszulki wykorzystywane są do osuszania skóry po skorzystaniu z bidetu, a następnie gromadzone w specjalnym koszu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages / Getty Images

Pozostałe wiadomości