Dziecko

Ferie Wielkanocne 2022 - kiedy uczniowie wracają do szkoły po Wielkanocy?

Dziecko

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
gov.pl/rodzice.pl
Dzieci na zajęciach wielkanocnych

Ferie wielkanocne to pierwsza dłuższa przerwa w drugim semestrze szkoły. Wielu uczniów jej wyczekuje właśnie z tego powodu. Jak długo trwają w 2022 roku? Kiedy będzie trzeba wrócić do szkoły po feriach wielkanocnych?

Tegoroczna Wielkanoc wypada w drugiej połowie kwietnia. To stosunkowo późno, w związku z czym uczniowie musieli poczekać dłużej na wolne od szkoły. Ostatnie dodatkowe dni bez zajęć mieli z okazji ferii zimowych.

Ferie wielkanocne 2022 - ile trwają?

Wiosenna przerwa świąteczna rozpoczyna się w Wielki Czwartek - 14 kwietnia 2022 roku. Od tego dnia uczniowie będą mieli wolne. Do szkoły będzie trzeba wrócić 19 kwietnia, we wtorek po Lanym Poniedziałku. Wielkanoc katolicka w 2022 roku przypada na dni 17-18 kwietnia, czyli w niedziele i poniedziałek. Wtedy obchodzone jest Zmartwychwstanie, a dzień po, tzw. Lany Poniedziałek. W drugi dzień świąt wiele osób obchodzi tzw. Śmingus-Dyngus. 

Wielkanoc

Dobre choć wielkopostne
Dobre choć wielkopostne Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Przerwa świąteczna na Wielkanoc

Wielkanocna przerwa świąteczna w 2022 trwa 6 dni. W tym czasie jest jednak weekend, stąd tylko 4 dodatkowe dni wolne od szkoły. Przerwa wiosenna, bo tak nazywa się ten okres w kalendarzu roku szkolnego przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, organizowana jest w okresie katolickich świąt Wielkanocnych. Uczniowie, którzy obchodzą te święta w innych dniach, muszą przynieść usprawiedliwienia za nieobecność, jeśli nie pojawią się na zajęciach. 

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: gov.pl/rodzice.pl

Źródło zdjęcia głównego: YakobchukOlena/Getty Images

Pozostałe wiadomości