Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci od 6. miesiąca życia

Szczepienie dziecka
Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci od 6. miesiąca życia
Źródło: Karl Tapales/Getty Images
Ruszyła rejestracja najmłodszych dzieci na szczepienie. Teraz szczepionkę przeciw COVID-19 można podawać od wieku 6 miesięcy do 4 lat. Jak zapisać dziecko na szczepienie?

Szczepionki od 6 miesiąca życia przeciwko COVID-19

W nocy z 11 na 12 grudnia wystawiono prawie 2 miliony e-skierowań dla dzieci od 6. miesiąca życia na szczepienie przeciwko COVID-19. Podstawowe szczepienie składa się z trzech dawek - dwie pierwsze podawane są w odstępie trzech tygodni, a trzecia dawka po upływie ośmiu tygodni od przyjęcia ostatniej.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Źródło: Dzień Dobry TVN
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
Omikron – co o nim wiemy?
Omikron – co o nim wiemy?

Dzieciom podawane są preparaty Corminaty, które powinny być podawana domięśniowo.

– Szczepionki są całkowicie bezpieczne. Dodatkowo małego pacjenta do szczepienia kwalifikuje lekarz. Szczepienia będą wykonywane w 6,9 tys. punktach szczepień – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji 8 grudnia..

Jak zarejestrować dziecko na szczepienie przeciwko COVID-19?

Dzieci można zarejestrować przez konto rodzica w mojeIKP, infolinię Narodowego Programu Szczepień (dzwoniąc pod numer 989), a także w punkcie szczepień. 

Rodzice, którzy mają kontro mojeIKP muszą wejść w zakładkę "Moje konto", a następnie przełączyć się na konto dziecka. Następnie wejść w zakładkę e-zdrowie, potem w e-skierowanie na szczepienie i wybrać opcję "Umów szczepienie" - znajduje się ono pod przyciskiem "Udostępnij e-skierowanie"). Po wybraniu terminu i miejsca należy zgłosić się z dowodem osobistym, paszportem, legitymacją szkolną bądź książeczką zdrowia.

Ważne - poprzez aplikację moje IKP nie ma możliwości zmiany terminu. W tym celu należy zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień - 989.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: Rynek Zdrowia

Źródło zdjęcia głównego: Karl Tapales/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości