Uczestniczka "Milionerów" straciła znaczną sumę pieniędzy. Jakie pytanie ją pokonało?

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Hubert Urbański

W 600. odcinku "Milionerów" grę kontynuowała Beata Ozimek z Warszawy. Uczestniczka usłyszała pytanie za 40 tysięcy złotych, które dotyczyło sił powietrznych Nowej Zelandii. Jak brzmiała prawidłowa odpowiedź?

"Milionerzy" - co się wydarzyło w 600. odcinku?

Do studia "Milionerów" wróciła Beata Ozimek z Warszawy. Absolwentka psychologii i biotechnologii poprzednio zdobyła 20 tysięcy złotych i wykorzystała wszystkie koła ratunkowe. 600. odcinek teleturnieju rozpoczęła od pytania za 40 tysięcy złotych, które brzmiało następująco:

Co jest symbolem sił powietrznych Nowej Zelandii?

  • A: mango,
  • B: banan,
  • C: kiwi,
  • D: melon.

- Jakim tropem tutaj iść? Najbardziej z tamtymi rejonami kojarzy mi się kiwi. Jest taki ptak, ale z tego, co wiem, jest nielotem, więc byłyby to paradoks, gdyby był symbolem sił powietrznych. Mango, banan, melon? Zastanawiam się też nad bananem, ponieważ przypomina mi on trochę bumerang. Z kolei, bumerangi są popularne w Australii. Z Australii do Nowej Zelandii nie jest tak daleko - rozmyślała zawodniczka "Milionerów".

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Ten banan nie tylko z bumerangiem mi się kojarzy, ale te szybkie samoloty mają powiedzmy kształt trójkąta. [...] Może ten banan jako taki symbol zakrzywiony. Może to tędy droga? [...] Zaryzykuję. Zaznaczmy B: banan, ostatecznie - dodała niepewnie Beata Ozimek.

"Milionerzy". Co jest symbolem sił powietrznych Nowej Zelandii? - odpowiedź

Poprawna odpowiedź to C: kiwi.

- Chodzi o ptaka kiwi, a nie o owoc. Endemiczny nielot o krępej budowie, długim dziobie i krótkiej, grubej szyi to symbol i duma narodowa Nowej Zelandii - przeczytał wyjaśnienie Hubert Urbański.

- Beato bardzo żałuję, ale gra była odważna. Odważnie postąpiłaś, atakując to pytanie. Niestety tym razem się nie udało. Bardzo dziękuję, że byłaś z nami. Poproszę o duże brawa dla Beaty - podsumował prowadzący teleturniej "Milionerzy".

Ryzykując, uczestniczka straciła 19 tysięcy złotych i wróciła do domu z gwarantowanym tysiącem, a jej miejsce zajął Krzysztof Okoński z Poznania.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości