Nie żyje sędzia Sądu Najwyższego. "Odeszła wybitna prawniczka"

Nie żyje sędzia Sądu Najwyższego. "Odeszła wybitna prawniczka"
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Katarzyna Gonera - sędzia Sądu Najwyższego - zmarła w wieku niespełna 63 lat. Orzekała w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. - Nigdy nie zapomnę współpracy z nią na rzecz osób dyskryminowanych i wykluczanych - napisał na platformie X (dawniej Twitter) wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek.

Katarzyna Gonera nie żyje. Sędzia Sądu Najwyższego miała niespełna 63 lata

O śmierci Katarzyny Gonery poinformował Sąd Najwyższy.

Ze smutkiem informujemy, że dziś, w wieku niemal 63 lat, zmarła sędzia Sądu Najwyższego Katarzyna Gonera. Była sędzią 36 lat, na stanowisko sędziego SN powołana z dniem 4 stycznia 2000 r., orzekała w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Pani Sędzia przeszła w stan spoczynku z dniem 1 listopada br.
- czytamy w komunikacie opublikowanym 15 grudnia.

Prawnicy wspominają Katarzynę Gonerę

W mediach społecznościowych prawnicy pożegnali sędzię.

- Odeszła wybitna prawniczka, sędzia SN, Katarzyna Gonera. Wybitnie profesjonalna, perfekcyjna. Doskonała cywilistka, specjalistka prawa pracy. Nigdy nie zapomnę współpracy z nią na rzecz osób dyskryminowanych i wykluczanych. Cześć jej pamięci - napisał na platformie X wiceminister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska prawnik Krzysztof Śmiszek, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.

- Zmarła Katarzyna Gonera, sędzia Sądu Najwyższego, wspaniała, mądra i empatyczna prawniczka, wzór rzetelności sędziowskiej. Bardzo mocno przeżywała bezprawny zamach na polskie sądownictwo w ostatnich latach. Była zaangażowana w działania @KOS_Komitet. Cześć Jej pamięci - dodał adwokat Michał Wawrykiewicz.

Katarzyna Gonera była członkiem Krajowej Rady Sądownictwa

Jak przypomniała PAP, Katarzyna Gonera w latach 2010-2014 była członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Zasiadała także w latach 1992-2009 w Zarządzie Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Ponadto była członkiem Zespołu Ekspertów przy Stowarzyszeniu Sędziów Rodzinnych Pro Familia. Uczestniczyła w pracach nad projektem ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, prowadzonych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego działającą przy ministrze sprawiedliwości.

Więcej informacji na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Fhm/Getty Images; K_Smiszek/twitter.com

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes