Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk. Miał zaledwie 38 lat

Nie żyje Kacper Tekieli. Mąż Justyny Kowalczyk zginął w Alpach
Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Kacper Tekieli, polski wspinacz, a prywatnie mąż Justyny Kowalczyk nie żyje. Sportowiec zginął w Alpach. Miał zaledwie 38 lat. Informację o śmierci mężczyzny podał serwis Eurosport.

Kacper Tekieli nie żyje

Kacper Tekieli nie żyje. Wspinacz, a prywatnie mąż narciarki biegowej Justyny Kowalczyk-Tekieli zginał w szwajcarskich Alpach. Informację o śmierci sportowca w rozmowie z Eurosportem potwierdził Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

Ciało wspinacza zostało odnalezione w czwartek rano. - Zginął w lawinie, w czwartek odnaleziono jego ciało - powiedział Natkański dziennikarzom Eurosportu.   

Kacper Tekieli - kim był?

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku. Mężczyzna specjalizował się we wspinaczce sportowej, zdobył również tytuł nadawany przez Polski Związek Alpinizmu.

Mąż Justyny Kowalczyk pokonał około 300 dróg wspinaczkowych. Brał udział m.in. w wyprawach na Makalu i Broad Peak Middle, pokonał drogi w Alpach ("trylogia alpejska północnych ścian: Eigeru, Matterhornu, Grandes Jorasses), Kolorado (Octopussy), a także na Alasce i Newadzie. Wspólnie z Pawłem Karczmarczykiem w 2016 roku wziął udział w wyprawie na Shivling, aby pomóc śmiertelnie rannemu Łukaszowi Chrzanowskiemu. W sierpniu 2020 roku zdobył wszystkie szczyty Wielkiej Korony Tatr. Pobił przy tym poprzedni rekord o 11 godzin.

We wrześniu tego samego roku poślubił Justynę Kowalczyk, mistrzynię i multimedalistkę olimpijską oraz multimedalistkę mistrzostw świata i czterokrotną zdobywczynię Pucharu Świata w biegach narciarskich. Rok później para powitała na świecie swoje pierwsze dziecko - syna Hugo Tekieli.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: eurosport.pl

Źródło zdjęcia głównego: Albin Marciniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla