Ile w tym roku zapłacimy za kwiaty na Dzień Kobiet? Ile kosztują najtańsze bukiety?

Ile zapłacimy za kwiaty na Dzień Kobiet w 2024 roku? Ile kosztują ekskluzywne bukiety?
Ile zapłacimy za kwiaty na Dzień Kobiet w 2024 roku? Ile kosztują ekskluzywne bukiety?
Źródło: FreshSplash/Getty Images
W Dzień Kobiet, czyli 8 marca, tradycyjnie panowie wręczają paniom kwiaty lub drobne upominki. Najczęściej wybieramy goździki, róże i tulipany. Ile w tym roku będzie trzeba zapłacić za kwiaty? Gdzie znajdziemy najtańsze opcje?

"Inspirujące kobiety"

INSPIRUJACE kobiety_LEGOSZ
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter

Ceny kwiatów w 2024 roku

Rosnąca inflacja w ostatnich latach spowodowała znaczny wzrost cen wszystkich produktów. Podwyżki nie ominęły również kwiaciarni. Co roku wiele sieci handlowych dołącza do celebrowania Dnia Kobiet i można w nich dostać kwiaty po okazyjnych cenach.

Za piękne bukiety i kompozycje trzeba niejednokrotnie sporo zapłacić. Tutaj ceny najczęściej zaczynają się powyżej 50 złotych i idą nawet w setki. Jednak najczęściej panowie sięgają po proste kwiaty lub niewielkie bukiety. Ile w tym roku będzie trzeba za nie zapłacić?

Dzień Kobiet 2024. Ile kosztują kwiaty

W dużych marketach i dyskontach aż roi się od promocji z okazji Dnia Kobiet. Do tej pory w marketach dostępne były jedynie proste bukiety, jednak w związku z zainteresowaniem kwiatami ciętymi sieci te wprowadzają coraz częściej tzw. ekskluzywne bukiety.

W tym roku w sieci sklepów Biedronka zapłacimy od 9.99 do 14.99 zł za bukiet goździków, od 19.99 do 26.99 zł za bukiet tulipanów i od 7.99 do 19.99 zł za bukiet róż. Za bardziej ekskluzywne zestawy będzie trzeba zapłacić nawet 59,99 zł. W drugiej popularnej sieci handlowej - Lidl - w ofercie dostaniemy goździki, żonkile i róże w tej samej cenie - 9,99 zł. Ponadto dostępne są też hiacynty za 14,99 zł i ekskluzywne bukiety, za które zapłacimy od 29,99 zł.

W kwiaciarniach zazwyczaj płaci się więcej, ale często łączy się to z wyższą jakością kwiatów. Te często wybierane są przez kwiaciarzy na giełdzie. Dodatkowo możemy skomponować własne bukiety. W internetowych kwiaciarniach ceny wahają się od 99 zł do nawet 1 500 zł. Część z nich oferuję usługi dowozu do odbiorcy, dzięki czemu możemy w miły sposób zaskoczyć osobę obdarowywaną.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: Biedronka/Lidl/pocztakwiatowa.pl/kwiatowadostawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: FreshSplash/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla