Pozytywki

Wybierz laureata Pozytywki za grudzień 2021. Kto zasługuje na wyróżnienie?

Pozytywki

Autor:
Luiza
Bebłot
Pozytywki  DD TVN nominacje grudzień 2021

Poznaj nominowanych do "Pozytywki Dzień Dobry TVN" za grudzień 2021. Głosuj na osobę, która według Ciebie zasługuje na wyróżnienie.

"Pozytywki Dzień Dobry TVN" - nominacje grudzień 2021 r.

Wojtuś ma 6 lat i cierpi na niskorosłość, jego wzrost to zaledwie 82 centymetry. Ma za sobą wiele godzin spędzonych na salach ćwiczeń, u fizjoterapeuty i na hipoterapii. Mimo przeciwności losu każdego dnia zaraża innych swoim uśmiechem i udowadnia, że świat jest lepszy, niż nam się wydaje.

Magdalena Żyłka i Adam Wrona stworzyli żywą pracownię. To prawdziwa Kuźnia Talentów, w której każdy poczuje się jak Pomysłowy Dobromir. Skrzynki z narzędziami i sprzęt ogrodniczy można tu wypożyczyć bezpłatnie. To miejsce oparte na zaufaniu i chęci niesienia pomocy.

Dr Bartłomiej Osadnik jest ortopedą. Specjalista od wielu lat jeździ do Afryki, aby pomagać tym, którzy nie mogą liczyć na fachową pomoc medyczną. W Rwandzie szkoli medyków i na miejscu operuje pacjentów. Dzięki niemu kolejne dziecko ma szansę odzyskać sprawność.

Martyna Czyżewska poruszona tym, co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej, szukała możliwości, aby pomóc potrzebującym. Wspólnie z mężem zaprosili pod swój dach uchodźcę z Afganistanu, Shamsula Rakhmana, który zostanie w ich domu przez sześć miesięcy.

Urząd Miasta w Aleksandrowie Łódzkim otworzył pierwsze w Polsce „okno życia” dla zwierząt, dzięki któremu nowy dom znalazło już kilkaset zwierzaków. Pracownicy sami zaczęli adoptować zwierzęta, które trafiły do okna życia. To przykład miasta dbającego o wszystkich swoich mieszkańców, również tych na czterech łapach.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości