Pogoda w sobotę: Chmury przyniosą nam deszcz na zachodzie

W sobotę temperatura maksymalna wyniesie od 14 do 20 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 45km/h, południowo-zachodni. Najwyższej wilgotności powietrza spodziewamy się na zachodzie kraju, gdzie wyniesie ponad 80 proc.

Sobota na wschodzie kraju upłynie pod znakiem pogodnej aury. W pozostałych regionach wystąpią opady deszczu do 5-10 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 14 st. C na Kaszubach do 20 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr z umiarkowaną siłą powieje z południowego zachodu. W porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Najwyższej wilgotności powietrza spodziewamy się na zachodzie kraju, gdzie wyniesie ponad 80 proc. Im dalej na wschód, tym będzie maleć i osiągnie poniżej 60 proc. Mieszkańcy wschodnich regionów odczują komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą neutralne. Poza tym odczuwalny będzie chłód i wilgoć, a pogoda niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

Pogoda w Warszawie

W stolicy pogodnie, ale wieczorem możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Będzie wiał umiarkowany, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie po południu spadnie do 1010 hPa.

Autor: Iza Dorf

Źródło: TVN Meteo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla