Nasze akcje

Straciła mamę w wieku 11 lat. "Nic lepszego nie mogło mnie spotkać w życiu niż babcia"

Nasze akcje

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Marek Zieliński
Dzień dobry, tu Kurier – Gdańsk
Dzień dobry, tu Kurier – Gdańsk Dzień Dobry TVN
wideo 2/23

Paulina Stajszczak miała 11 lat, kiedy pożegnała mamę. W trudnych chwilach mogła liczyć na babcię Alicję Dominik, którą z kwiatami odwiedził Bartek Jędrzejak w ramach cyklu "Dzień dobry, tu kurier". - Kiedy wszyscy zwątpili, pomogła mi stanąć na nogi - przyznała inicjatorka spotkania.

"Dzień dobry, tu kurier" - babcia zastąpiła jej mamę

Do redakcji Dzień Dobry TVN zwróciła się Paulina Stajszczak.

- W wieku 11 lat zmarła moja mama. Babcia w czasie choroby mojej mamy opiekowała się mną i moją mamą. Patrzyła, jak mama umiera, a mimo wszystko była tak silną osobą, że nigdy nie pokazała mi, że można się poddać. Była ze mną, gdy walczyłam z depresją i nie chciałam żyć - brzmi fragment nadesłanego listu.

"Dzień dobry, tu kurier" - spotkanie z Bartkiem Jędrzejakiem

Mama Pauliny zmagała się z rakiem żołądka. Gdy odeszła, babcia zajęła się wnuczką. Bartek Jędrzejak wcielił się w kuriera i odwiedził kobiety w Gdańsku. Podczas spotkania nie obyło się bez łez.

- Babcia zawsze we mnie wierzyła i nigdy we mnie nie zwątpiła. Jak mama zmarła, bałam się chodzić do szkoły. Bo zawsze na nią czekałam (na mamę - przyp.red.) Patrzyłam przez okno, czy jest, a jej nie było. Tak że była trochę trauma chodzenia do szkoły. Babcia musiała rano iść do pracy, a ja dzwoniłam do niej milion razy i próbowała mnie zawsze mobilizować - wspominała Paulina Stajszczak. - Babcia zawsze była obok. Mówiła mi, że jestem coś warta i jestem dla niej ważna - dodała.

Dziś Paulina jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. - Nic lepszego nie mogło mnie spotkać w życiu niż babcia - zadeklarowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości