Włosy

Fryzjer to dobro luksusowe? "Najwyższa stawka u mnie w salonie to 5 tysięcy złotych"

Włosy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Bartek Dajnowski
Ceny u fryzjerów wbijają w fotel
Ceny u fryzjerów wbijają w fotel Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Szalejąca inflacja oraz wysokie ceny gazu i energii mocno uszczupliły nasze portfele. Do tego więcej płacimy za jedzenie i usługi, zwłaszcza fryzjerskie. Ile obecnie kosztuje wizyta w salonie? Co można zrobić, aby zapłacić mniej za obcięcie czy farbowanie włosów? Czym jest turystyka fryzjerska?

Dlaczego ceny usług fryzjerskich wzrosły?

Ceny u fryzjerów wbijają w fotel. Jest coraz drożej i - co gorsza - na zmniejszenie stawek w najbliższym czasie nie ma co liczyć.

- Zdrożał nam towar, zdrożał nam materiał. Tak samo jak i prąd, gaz, inflacja, która wzrosła, poniekąd nas zmusiła do poniesienia tych cen - tłumaczyła w rozmowie z naszym reporterem Katarzyna Skolimowska, fryzjerka.

Rosnące ceny sprawiły, że pojawił się nowy zwyczaj, tzw. turystyka fryzjerska. Cześć osób, aby skorzystać z usług fryzjera, jedzie do innego miasta. Niektórzy decydują się pokonać nawet 300 kilometrów.

Ile trzeba zapłacić za fryzjera?

Postanowiliśmy sprawdzić, czy podwyżki cen są takie same w całej Polsce. Nasz reporter obdzwonił kilkadziesiąt salonów fryzjerskich w całym kraju. Choć nie kontaktował się z tymi najdroższymi, to ceny i tak mogą przyprawić o zawrót głowy. Okazało się, że koszty usługi w dużej mierze zależą od regionu. Wahają się od 130 zł w Olsztynie, przez 250 w Łodzi, 310 w Poznaniu i 360 w Katowicach. Są jednak miejsca, w których można zapłacić znacznie więcej.

- Stawki zaczynają się od 250 złotych i najwyższa stawka, jaką można zapłacić u mnie w salonie, to jest tak myślę ok. 5 tysięcy złotych. Przede wszystkim jest to bardzo wysoka jakość kosmetyków i sama obsługa. To nie jest po prostu zrobienie koloryzacji, strzyżenia [...], to najczęściej jest metamorfoza, coś, co totalnie zmienia wizerunek. Bardzo często narzędzia, których używamy, są po prostu są drogie - wyjaśniał Łukasz Urbański, stylista fryzur.

Sporo zapłacimy też za samą koloryzację. - Ceny zaczynają od 400 złotych. W naszym salonie podwyżka, jeśli chodzi o koloryzację, to jest ok. 50 złotych. Czasami mniej, wszystko zależy od tego, ile materiału zużyjemy. Maksymalna cena myślę, że będzie to 900 złotych. Koszty farb to są bardzo duże opłaty, żeby to się opłacało, żebyśmy mogli utrzymać nasz salon, to też musimy stopniowo te ceny podnosić - podkreśliła Marta Zawiślańska, stylistka fryzur.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Bartek Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości