Włosy

Idealny kok w kilka minut. Oto sposób na szybkie i proste uczesanie

Włosy

Autor:
Berenika
Olesińska
Idealny kok w kilka minut
Idealny kok w kilka minutDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wiele kobiet mających długie włosy marzy o pięknym koku. Jak go upiąć bez wizyty u profesjonalisty? Z pomocą przychodzi stylista Dawid Krynicki, który w Dzień Dobry TVN zaprezentował dwa sposoby na szybkie i proste uczesanie.

Kok na bazie klasycznego kucyka z długich włosów. Jak wykonać?

Spięte włosy sprawiają o wiele mniej kłopotu niż te rozpuszczone, wydłużają optycznie szyję i nadają niezwykle dziewczęcego looku. Obecny w studiu stylista fryzur Dawid Krynicki przedstawił dwie propozycje na szybkie i łatwe do samodzielnego wykonania koki. Pierwsza z nich bazuje na klasycznym, spiętym na samym szczycie głowy kucyku. W ostatniej fazie zawiązywania włosów, należy wykonać z gumki pętelkę i przełożyć przez nią pasemka, nie wyciągając ich do samego końca.

- Robi się nam taka "cebula" [rozłożysty kok - przyp. red.]. Z tej "cebuli" później dzielimy włosy z tyłu na pół. Przekładamy je trochę bardziej do przodu i robimy wstążeczkę (...), i przekładamy przez "cebulę", związując sobie u dołu. Oplatamy włosy dookoła gumki i taki bałaganik przypinamy jedną wsuwką - wyjaśnił ekspert, prezentując cały proces stylizacji na modelce.

Niskie upięcie bez gumki - sposób na naturalną fryzurę

Druga fryzura, którą wykonał na wizji Dawid Krynicki, była upięta nieco niżej niż poprzednia. Kok trzymał się dzięki szpilom oraz niewidocznej na pierwszy rzut oka klamrze.

- Tym razem będzie bez gumki. Pochylamy głowę trochę do przodu. Wskazującym palcem robimy małą dziureczkę, czyli dzielimy włosy na dwie części. Drugą ręką podkładamy od spodu, łapiemy w dół i robimy kolejną pętelkę, i przekładamy wyżej. Teraz jest nam potrzebna klamra. Tylko zakładamy ją od spodu, czyli w takim miejscu trzeba ją usadowić, żeby nie było jej za bardzo widać. A dlaczego? Żeby sobie drugimi włosami ją troszeczkę zasłonić - wyjaśnił fryzjer.

Na koniec obie fryzury spryskał lakierem, by utrwalić efekt i nadać włosom dodatkowej objętości. Ekspert wspomniał również o zbawiennych dla posiadaczek długich włosów akcesoriach. Mowa o przytrzymujących pasma szpilach. - One są bardzo wygodne do gęstych włosów, bo można nimi złapać dużą sekcję włosów - twierdzi Krynicki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości