Włosy

Trzy pomysły na komunijne fryzury dla dzieci. Wykonasz je samodzielnie w domu

Włosy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Małgorzata Fall
Lekkie i szybkie upięcie dla prostych włosów
Lekkie i szybkie upięcie dla prostych włosówDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Nadchodzi maj, a wraz z nim sezon komunijny. Kilkuletnie dziewczynki rozmyślają, jak zaprezentować się podczas religijnej uroczystości. Którą fryzurę dobrać do danego typu i długości włosów? Stylistka Agnieszka Koper przedstawiła w Dzień Dobry TVN trzy najpopularniejsze propozycje: podpięty twist, klasyczny kok oraz fale i loki. Każda z nich łatwa do wykonania samodzielnie w domu - szybka, efektowna i bez kosztów.

Fryzura na komunię 2022 - włosy długie

Stylistka fryzur Agnieszka Koper rozpoczęła swoją prezentację od propozycji dla dziewczynek z długimi i prostymi włosami, które zastanawiają się, jak odgarnąć niesforne kosmyki, by odsłonić twarz i jednocześnie pozostawić rozpuszczone pasma. Ekspertka zasugerowała, że w takiej sytuacji świetnie sprawdzi się tzw. twist.

- Zrobiłam przedziałek pośrodku. Utrwalę delikatnie baby hair [krótkie, wyrastające włoski - przyp. red.] lakierem. Wybieram niezbyt grube pasmo z jednej części głowy. Dzielę je na dwie części i zwijam w tę samą stronę, ale zamieniam w drugą. Robię tzw. twist. Jeśli komuś to za bardzo nie wychodzi, można to też zrobić z warkoczami. Zakańczam to małą, silikonową gumeczką - tłumaczy stylistka, która analogicznie postępuje z pozostałymi włosami.

Następnie przekłada już zwinięty twist na drugą część głowy i przypina spineczką. - Myślę, że przy takiej fryzurze, bardzo dziewczęcej i delikatnej, naturalne kwiaty wpiszą się idealnie - doradza.

Fryzura na komunię 2022 - włosy kręcone

Dużym wyzwaniem dla rodziców, którzy chcą samodzielnie wykonać fryzurę komunijną, jest okiełznanie kręconych włosów dziecka. Agnieszka Koper znalazła na to sposób. Stylistka proponuje bardzo proste upięcie, które finalnie przypomina kok. Należy jednak pamiętać, by rozczesać włosy i umyć je dzień przed modelowaniem. Ponowne używanie szczotki na suchych już pasmach może doprowadzić do niepotrzebnego puszenia.

Łatwe i efektowne upięcie dla kręconych włosów
Łatwe i efektowne upięcie dla kręconych włosów Źródło: Dzień Dobry TVN

- Fryzurę zaczynamy od zrobienia najprostszej kitki. Można zrobić wyżej bądź niżej. (...) Lekko zsuwam gumkę, żeby móc rozdzielić włosy i przełożyć tę kitkę przez spód. Tak naprawdę, gdybym umocowała to kilkoma wsuwkami, już bym miała zwykłe, proste, delikatne upięcie. Ale jeżeli chcemy mieć troszkę bardziej uroczyście, to przekładam pozostałe włosy aż do samego końca - wyjaśnia.

Fryzjerka kolejno rozciąga powstały koczek, dociskając gumkę do głowy i lekko wyciąga górne pasemka, by nadać głowie ładny kształt. Mocuje całość dwiema wsuwkami oraz utrwala lakierem.

Fryzura na komunię 2022 - loki i fale na dwa sposoby

Trzecia propozycja Agnieszki Koper to popularne zarówno wśród dziewczynek, jak i dorosłych kobiet loki oraz fale. Stylistka zaprezentowała przed widzami Dzień Dobry TVN dwa skuteczne sposoby na ich wykonanie. Podzieliła więc włosy na dwie części. Na jedną nałożyła specjalny wałek i pozostawiła pasma do wyschnięcia, drugą natomiast poddała modelowaniu za pomocą nagrzanej lokówki.

- Nie nakręcamy tych włosów od razu na całość z racji tego, że cieńsze końce kręcą się szybciej. Delikatnie sprawdzam, czy włos już się nagrzał. Jeśli jest już ciepły, mogę dokręcić cieńszą warstwę włosa. Dzięki temu loki będą równe i trwałe. (...) Tak nakręcone włosy spryskuję lakierem i rozczesuję delikatnie szerokim grzebieniem - pokazuje w materiale wideo. Efekt? Fale okazały się bardziej regularne i wyraziste, a loki miękkie i dziewczęce.

Fale i loki na dwa sposoby
Fale i loki na dwa sposoby Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Małgorzata Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości